Niepublikowane utwory Maca Millera z okazji 10-lecia „K.I.D.S”


2020.08.13

opublikował:

Niepublikowane utwory Maca Millera z okazji 10-lecia „K.I.D.S”

foto: mat. pras.

Mixtape „K.I.D.S.” Maca Millera wydany został w 2010 roku i stał się dla niego przełomowym wydawnictwem. Na „Kickin Incredably Dope Shit”, znalazły się takie numery „Nikes On My Feet” oraz „Kool Aid & Frozen Pizza”, które w tamtym czasie stały się hitami. W dziesiątą rocznicę tego wydawnictwa, wytwórnia Maca postanowiła wydać cyfrową wersję deluxe mixtape’u. Znalazły się na niej dwa niepublikowane dotąd kawałki „Ayye” i „Back In The Day”. Na razie nie wiadomo, czy numery powstały podczas tworzenia „K.I.D.S.”, czy zostały nagrane później.

SPRAWDŹ TAKZE: Mixtape Mac Millera dostępny w serwisach streamingowych

Przypomnijmy, że mimo iż „K.I.D.S.” wydany został dziesięć lat temu, to dopiero w kwietniu 2020 roku trafił do serwisów streaming’owych.

„Ayye” i „Back In The Day” to najnowsze z pośmiertnych numerów wydanych od czasu śmierci Maca, z powodu przedawkowania narkotyków we wrześniu 2018 roku. Pierwszym z nich był album „Circles”, który był kontynuacją krążka „Swinning”.

– Pracując nad swoją ostatnią, wydaną za życia płytą „Swimming”, Mac Miller myślał już o kolejnym, w zamyśle bliźniaczym krążku. Dlatego nagrał jeszcze kilkanaście innych, nowych ścieżek wokalnych, do których Jon Brion dograł w ubiegłym roku podkłady. W ten sposób powstał album „Circles” – poruszający w warstwie tekstowej, ale lekki jeśli chodzi o brzmienie – pożegnalny i bardzo emocjonalny muzyczny list Maca do bliskich i fanów – pisał o „Circles” w swojej recenzji Artur Szklarczyk.

Cały tekst Mac Miller – „Circles” – „Pożegnalny list z zaświatów”, możecie przeczytaj TUTAJ.

Polecane


Share This