Niesamowity wzrost popularności muzyki DMX w serwisach cyfrowych

Album "The Best Of DMX" wrócił na listę najpopularniejszych album w USA


2021.04.13

opublikował:

Niesamowity wzrost popularności muzyki DMX w serwisach cyfrowych

Według wstępnych raportów MRC Data w kilka dni po śmierci DMX, popularność jego muzyki wzrosła w USA o 928 procent. 9 i 10 kwietnia jego numery zebrały łącznie 75,7 miliona strumieni. Dla porównania między 7 i 8 kwietnia liczba jego streamów wyniosła 7,36 miliona.

Najpopularniejsze utwory DMX’a z 9 i 10 kwietnia to „Ruff Ryders Anthem” (9,59 mln; wzrost o 973 procent),”X Gon Give It To Ya” (5,79 mln; wzrost o 900 procent), „Slippin” (5,52 miliona; wzrost o 853 procent), „Party Up (Up In Here)” ‚(5,20 miliona; wzrost o 941 procent) i „How It’s Goin ‚Down” z udziałem Faith Evans (3,52 miliona; o 691 procent).

SPRAWDŹ TAKŻE: Swizz Beatz o DMX’ie: Pobyt w więzieniu, to była ucieczka od bólu, który czuł każdego dnia

Zsumowane utwory i albumy DMX, między 9 a 11 kwietnia sprzedały się w Stanach Zjednoczonych w liczbie 101 000 kopii – to wzrost o 1036 procent względem 9 000 kopii sprzedanych w okresie od 6 do 8 kwietnia. Jego kompilacja z 2010 roku „The Best of DMX” wróciła na listę albumów w USA i znalazła się na 73. pozycji.

Narzeczona DMX-a upamiętniła go tatuażem

Nadal nie możemy się otrząsnąć po ubiegłotygodniowej wieści o śmierci DMX-a. Autor klasycznego „X Gon’ Give It To Ya” zmarł w piątek po kilkudniowym pobycie w szpitalu, do którego trafił po zawale.

Jesteśmy głęboko zasmuceni, mogąc ogłosić, że nasz ukochany DMX, zmarł w wieku 50 lat w szpitalu White Plains. Odszedł z rodziną u boku. Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca. (…) Kochał swoją rodzinę całym sercem i cenimy chwile, które z nim spędziliśmy. Muzyka Earla zainspirowała niezliczonych fanów na całym świecie, a jego kultowe dziedzictwo będzie żyło wiecznie. Doceniamy całą miłość i wsparcie podczas tego niesamowicie trudnego czasu. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy stratę naszego brata, ojca, wuja i człowieka, którego świat znał jako DMX. Po ustaleniu szczegółów podzielimy się informacjami o nabożeństwie żałobnym – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez rodzinę.

Pamięć o DMX-ie w wyjątkowy sposób czciła Desiree Lindstrom, narzeczona rapera, matka jego piętnastego dziecka. Desiree wytatuowała sobie na ręce logo artysty oraz napis „Dog Love”. Autorką pracy jest popularna nowojorska tatuatorka Krystal Kills. To właśnie ona opublikowała na Instagramie zdjęcie dzieła wykonanego na przedramieniu Desiree.

Polecane

Share This