„Nigdy nie zapomnimy” – Pih o ofiarach rzezi Wołyńskiej


2020.07.11

opublikował:

„Nigdy nie zapomnimy” – Pih o ofiarach rzezi Wołyńskiej

fot. P. Tarasewicz

W sobotę 11 lipca przypadła 77. rocznica tzw. krwawej niedzieli, kiedy to odziały Ukraińskiej Powstańczej Armii dokonały największej fali mordów na Polakach na Wołyniu. W dniach 11-12 lipca 1943 roku UPA dokonała skoordynowanego ataku na polskich mieszkańców ponad setki miejscowości na Wołyniu. Mordowano wszystkich bez litości – kobiety, dzieci i starców. Ukraińcy wykazali się wyjątkową brutalnością i finezją w mordowaniu bezbronnych obywateli II Rzeczypospolitej. Polaków torturowano, palono żywcem, wrzucano do studni, mordowano przy użyciu siekier, wideł czy pił. Szacuje się, że w rzezi Wołyńskiej zginęło ok. sto tysięcy osób.

Na mocy uchwały Sejmu RP z 2016 roku 11 lipca ustanowiono Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z UPA na obywatelach II Rzeczypospolitej Polski. Pih nie zapomniał o ofiarach tamtych dni i za pośrednictwem swoich social mediów przypomniał tą straszną zbrodnię na polskim narodzie.

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ukraińskiego Ludobójstwa. Nigdy nie zapomnimy – napisał raper i załączył wspólny numer z Tadkiem pt. „Zbrodnie UPA”.

SPRAWDŹ TAKŻE: Fundacja Beyonce rusza na pomoc biznesom prowadzonym przez czarnoskórych

 

Sprawdźcie numer Tadka i Piha „Zbrodnie UPA”.

Polecane

Share This