Night Of The Proms: 60 osób w chórze i 75 w orkiestrze


2014.02.11

opublikował:

Night Of The Proms: 60 osób w chórze i 75 w orkiestrze

Nawet 135 muzyków może pojawić się na scenie podczas koncertu Night Of The Proms, który odbędzie się 22 marca 2014 roku w Łodzi. Nie przez przypadek więc koncerty Night Of The Proms określa się mianem największych halowych imprez w Europie.

Specyfika koncertów Night Of The Proms polega na nadawaniu znanym na co dzień utworom niepowtarzalnego brzmienia dzięki akompaniamentowi orkiestry. W Łodzi podczas pierwszej edycji tej imprezy w Polsce fani usłyszą przeboje takich wykonawców jak: Amy Macdonald, OMD, John Miles, LeDiv4S, Natalia Kukulska czy Coolio. Gwiazdom imprezy towarzyszyć będzie orkiestra IL Novecento.

To orkiestra z dużym stażem. Istnieje już od 1991 roku i występuje podczas największych wydarzeń muzycznych w Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, Austrii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Portugalii oraz w Słowenii – wymienia Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Night Of The Proms w hali Atlas Arena w Łodzi.

Średnio w skład orkiestry wchodzi 60 muzyków. Na największych imprezach zdarza się jednak, że ich liczba jest większa i sięga nawet 75 osób. Z pewnością podobnie będzie 22 marca w Łodzi. Równie liczny będzie chór. – Zaprosiliśmy do udziału w tym koncercie Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej, który liczy około 60 członków – tłumaczy Marek Kurzawa z Prestige MJM.

Chór to grupa studentów związanych z Politechniką Łódzką i innymi uczelniami w Łodzi. Od 20 lat jego dyrygentem jest Jerzy Rachubiński. Naszym największym sukcesem był do tej pory udział w koncercie Andrea Bocellego, który odbył się 29 kwietnia 2012 roku. To było niesamowite przeżycie. Na podobne wrażenia liczymy podczas koncertu Night Of The Proms – przekonuje Izabela Kwiatkowska, prezes Akademickiego Chóru Politechniki Łódzkiej.

Polecane

Share This