Nightwish wystąpi w Polsce


2017.11.29

opublikował:

Nightwish wystąpi w Polsce

foto: mat. pras.

Jesienią przyszłego roku do Polski wróci Nightwish. Fińska grupa metalowa wystąpi 17 listopada roku w Tauron Arenie Kraków. Przedsprzedaż biletów wystartuje już 29 listopada. Wejściówki będzie można nabyć na www.eventim.pl. Ich ceny w zależności od miejsc będą wynosić 179-239 zł (przedsprzedaż) i 199-259 zł (w dniu koncertu).

W 1996 roku Tuomas Holopainen nagrał krótki materiał demo, który ostatecznie doprowadził do podpisania kontraktu pomiędzy wytwórnią, a jego nowo powstałym zespołem Nightwish. 20 lat i ponad 2000 zagranych koncertów później, zespół z dorobkiem ponad osiem milionów sprzedanych albumów jest obecnie jedną z najbardziej popularnych grup metalowych w całej Europie.

Nightwish będzie świętować swoje 20-lecie wydając z tej okazji dwupłytowy album kompilacyjny (płyta ukaże się w marcu 2018 roku nakładem Nuclear Blast Records) oraz organizując dziewięciomiesięczną trasę koncertową po całym świecie (zespół gwarantuje, że na koncertowej setliście znajdziemy wiele niespodzianek!).

The Decades: World Tour 2018 rozpocznie się w Ameryce Północnej w marcu 2018 roku, a wkrótce po zakończeniu okresu letnich festiwali, zespół uda się na europejską część tej ogromnej trasy.

Polecane

Share This