Nina Nu – „Szepty”


2012.05.28

opublikował:

Nina Nu – „Szepty”

28 maja na półkach sklepowych pojawia się niezwykle wyjątkowy album Niny Nu czyli wokalistki zespołu Żywiołak.

Nina Nu „Szepty” to przedsięwzięcie artystyczne, którego liderką jest Nina Nu, i które stworzyła razem z Andrzejem Turczynowiczem oraz Pawłem Gawlikiem.

Piosenki zawarte na płycie „Szepty” to refleksyjne teksty autorstwa Niny Nu, z wyjątkiem „Ja Kilkunastoletnia” będącego piosenkową wersją wiersza Wisławy Szymborskiej. Ten niezwykle dojrzały muzycznie krążek możemy próbować zaszufladkować gdzieś pomiędzy balladą alternatywną i nowoczesną muzyką autorską.

Ale ‘Szepty’ to album dwupłytowy. Zawiera on oryginalne wersje a także  maxi-singiel – Mixszepty z remixami wykonanymi przez Electhrobbeat`a.

Na ostateczną formę albumu ‘Szepty’ miał także ogromny wpływ udział gości i zarazem współkompozytorów: Marii Kulowskiej (wiolonczela akustyczna), Roberta Żelazko (puzon), Łukasza Korybalskiego (trąbka), Andrzeja Bonarka (programowanie), Janusza Tylmana (pianino) oraz Tomasza Dudy (saksofon, flet, klarnet).

Do rozgłośni radiowych trafił już singel „Kochanie”, do którego właśnie powstał także videoklip.  Autorem teledysku jest Michał Jaskulski (autor „Czystego szaleństwa” – teledysku, nagrodzonego na festiwalach w Los Angeles i Kanadzie, nominowanego do Grand Prix Yach Film Festiwal a także prezentowany na wielu europejskich festiwalach w tym I’ve Seen Films Rutgera Hauera we Włoszech).

Wydawcą albumu „Szepty” jest firma Luna Music.

Polecane

Share This