Nine Inch Nails nagrają muzykę do ekranizacji komiksu


2018.09.21

opublikował:

Nine Inch Nails nagrają muzykę do ekranizacji komiksu

foto: mat. pras.

Po latach samodzielnego funkcjonowania Trent Reznor znalazł w osobie Atticusa Rossa twórczego partnera. Brytyjczyk wspierał Reznora już przy produkcji albumu „With Teeth” Nine Inch Nails. Następnie panowie połączyli siły pracując nad muzyką do wyreżyserowanego przez Davida Finchera „The Social Network”, za którą dostali Oscara i Złoty Glob. Później powołali do życia wspólny zespół How To Destroy Angels, w którym przy mikrofonie stanęła żona Trenta Mariqueen Maandig. Z czasem Atticus stał się regularnym członkiem Nine Inch Nails.

Po „The Social Network” Reznor i Ross przygotowali wspólnie muzykę do m.in. kolejnych filmów Finchera – „Dziewczyny z tatuażem” i „Zaginionej dziewczyny”, czy do „Dnia patriotów” Petera Berga. Ich kolejnym projektem szykowany przez HBO serial „Watchmen” będący ekranizacją wydanego przez DC kultowego komiksu Alana Moore’a.

„Watchmen” trafi na antenę HBO i na platformę HBO Go w 2019 roku. Producentem wykonawczym będzie Damon Lindelof (m.in. „Star Trek”, „Lost”, „Prometeusz”), na ekranie pojawią się m.in. Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr i inni.

Serial nie będzie pierwszym podejściem do ekranizacji „Watchmen”. W 2009 komiks doczekał się adaptacji wyreżyserowanej przez Zacka Snydera.

Polecane

Share This