Nine Inch Nails powrócą latem


2013.02.27

opublikował:

Nine Inch Nails powrócą latem

Zespół zawiesił działalność w 2009 roku. Od tamtego czasu Trent Reznor, lider grupy, pracował nad innymi projektami: ścieżkami dźwiękowymi, muzyką swojej innej kapeli, How To Destroy Angels… Teraz muzyk potwierdził reaktywację Nine Inch Nails.

Latem formacja wyruszy w trasę, i to w całkiem nowym składzie. Obok Reznora, na scenie zobaczymy: Erika Avery`ego (Jane`s Addiction), Adriana Belewa (King Crimson), Josha Eustisa (Telefon Tel Aviv) oraz wieloletnich współpracowników w postaci Alessandro Cortiniego i Ilana Rubina.

„Pierwsze koncerty rozpoczną się tego lata, jesienią będzie trasa po Stanach, wreszcie światowe tournee w 2014 roku. Szczegóły wkrótce”, czytamy w oświadczeniu Reznora.

Na pomysł reaktywacji NIN artysta wpadł, gdy pracował nad muzyką z Belewem. Wówczas pojawił się pomysł występów na żywo, to z kolei otworzyło kolejny temat – przywrócenie do życia dawnego zespołu. „Podzwoniliśmy do przyjaciół, przedyskutowaliśmy różne pomysły, zaklepaliśmy najpierw jeden koncert, potem kolejne. I w ten sposób się nazbierało”, tłumaczy Reznor.

Przypomnijmy, że 5 marca How To Destroy Angels, wspominana druga kapela artysty, wyda swój debiutancki album „Welcome Oblivion”.

Polecane

Share This