Nine Inch Nails wydali dwa albumy i udostępnili je fanom za darmo


2020.03.27

opublikował:

Nine Inch Nails wydali dwa albumy i udostępnili je fanom za darmo

foto: mat. pras.

Nine Inch Nails zaskoczyli fanów, wydając dwa albumy i udostępniając je fanom za darmo. Teoretycznie w erze streamingu nie powinno to robić na nikim wrażenia, ale warto podkreślić, grupa daje możliwość ściągnięcia premierowego materiału w MP3, tym bardziej, że to nie pierwsze tego typu posunięcie w historii NIN. Kiedy w maju 2008 twórcy Spotify dopiero szykowali się do premiery swojej usługi, Trent Reznor udostępnił fanom możliwość darmowego pobrania albumu „The Slip”.

Wydane wczoraj albumy to kolejne części instrumentalnego cyklu „Ghosts”. Płyty zatytułowane „Ghosts V: Together” i „Ghosts VI: Locusts” są kontynuacją „Ghosts I-V” z 2008 roku. Publikacji wydawnictw towarzyszy oświadczenie, w którym Trent i Atticus Ross piszą o nadejściu dziwnych czasów.

Muzyka – kiedy jej słuchasz, myślisz o niej lub ją tworzysz – zawsze pomagała nam przetrwać wszystko, co dobre i złe. W myśl tej zasady postanowiliśmy ukończyć nowe płyty z cyklu „Ghosts”, żeby jakoś nie stracić rozumu.

Muzyka zawsze sprawiała, że czuliśmy się nieco mniej samotni na tym świecie. Mamy nadzieję, że wy też. Pamiętajcie, że wszyscy przez to przechodzimy i kiedyś to minie – komentują artyści.

Piątą i szóstą odsłonę „Ghosts” możecie pobrać ze strony NIN. Wydawnictwa trafiły też na platformy streamingowe.

Polecane

Share This