Nizioł apeluje do raperów, przy przekazali honoraria Bonusowi RPK i jego rodzinie

"Środowisko hip-hopowe było do tej pory nadzwyczaj bierne".


2019.06.08

opublikował:

Nizioł apeluje do raperów, przy przekazali honoraria Bonusowi RPK i jego rodzinie

fot. Instagram / @niziol_official

Bonus RPK przyznał niedawno, że akcja #MuremZaBonusem w większości przypadków ograniczyła się jedynie do hashtagów. – Dziś mam wrażenie, że spora część tych artystów wychwyciła temat na tamten moment, ponieważ było głośno i mogli na siebie zwrócić uwagę – komentował raper.

Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok skazujący artystę na pięć i pół roku pozbawienia wolności i przepadek mienia w kwocie 450 tys. Raper nie ukrywa, że nie ma takich pieniędzy, dlatego inicjatywa Poprawa Prawa zorganizowała zbiórkę na rzecz Bonusa i jego rodziny. Akcję wsparło dotychczas ponad 1000 osób, dzięki którym udało się zebrać niemal 30 tys. PLN. To jednak zaledwie ułamek potrzebnej kwoty, dlatego Nizioł apeluje, by koledzy ze sceny zmobilizowali się i wsparli finansowo warszawskiego rapera.

To mój apel do środowiska hip-hopowego, które – wydaje mi się – było do tej pory nadzwyczaj bierne. Słuchajcie, stańmy murem rzeczywiście. Okażmy charakter, pokażmy jaja, że chcemy mu faktycznie pomóc, bo chłopak jest w naprawdę ciężkiej sytuacji, a jak wiecie on nigdy nie szczędził pomocy, udzielał się naprawdę czynnie i zawsze pomagał. Dograł wiele zwrotek, tworzy tę kulturę hip-hopową z każdym z nas. Słuchajcie, mam taką propozycję – zagrałem ostatni koncert w Islandii i mam 1000 euro i przekazuję to Bonusowi. Wydaje mi się, że jakby każdy z was dał wynagrodzenie za swój koncert, to by nie było krzywdy. Pamiętaj – warto pomagać. Murem za Bonusem. Realnie – zwraca się do raperów Nizioł.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#muremzaBonusem (realnie) nie chodzi o kwote tylko o sam fakt !!! @plhiphop

Post udostępniony przez Banita Rec. (@niziol_official)

Polecane