Noc rzuca cienie, czyli kolejny singiel z nowego albumu Baascha


2020.07.09

opublikował:

Noc rzuca cienie, czyli kolejny singiel z nowego albumu Baascha

fot. mat. pras.

Baasch niedawno zdradził, o czym będzie jego nowy album, dzisiaj dzieli się kolejnym singlem. Artysta odsłania drugi kawałek z płyty „Noc”.

Trzeci krążek Baascha ukaże się 28 sierpnia nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Na „Nocy” znajdziemy dziewięć utworów, w tym świetnie przyjęty przez słuchaczy i krytykę „Brokat”. Pierwszy w dorobku Baascha koncept album, w całości napisany w nocy, jest wnikliwą obserwacją sytuacji społecznych, które dzieją się po zmroku. Artysta szczegółowo o albumie opowiedział w video rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

Czasami sami na siebie ściągamy noc. Rzucamy cień na osoby i sytuacje, które w rzeczywistości są jasne. Robimy to ze strachu, kiedy nie jesteśmy na nie gotowi – komentuje Baasch

Podobnie, jak w przypadku „Brokatu”, w utworze poza Baaschem usłyszymy muzyków, którzy towarzyszą mu podczas koncertów. Za perkusję odpowiedzialny jest Robert Alabrudziński, Aleksander Żurowski za syntezatory, a za skrzypce Tomasz Mreńca. Za miks i mastering odpowiada Agim Dżejliji.

Singlowi towarzyszy lyric video. Bazą dla niego stał się wirtualny awatar Baascha. Na potrzeby stworzenia sylwetki artysty zrobiono mu ponad sto zdjęć, które następnie złożono w pełny model 3D. Taką metodą Baasch został przeniesiony do świata wirtualnego i wprawiony w ruch. Za motion design i koncept video odpowiedzialni są Piloci Studio.

Baasch dał się już poznać jako producent o własnym rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w samodzielnie skomponowanych i świetnie napisanych, mrocznych piosenkach. Jego muzyka to też chwytliwe, zapadające w pamięć refreny i hipnotyzujący wokal. Trzeci album Baascha usłyszymy już 28 sierpnia tego roku, a jego premierę poprzedzi wakacyjna trasa:

28 lipca – Kołobrzeg – RCK DobreTony
1 sierpnia – Radom – Fosa Pełna Kultury
6 sierpnia – Warszawa – Lunapark
8 sierpnia – Lublin – Centralny Plac Zabaw
21 sierpnia – Katowice – Sztauwajery
22 sierpnia – Mysłowice – Mysłowice Alternatywnie
29 sierpnia – Rzeszów – Europejski Stadion Kultury

Tagi


Polecane

Share This