Noel Gallagher zapowiedział nowy album (audio)


2014.10.18

opublikował:

Noel Gallagher zapowiedział nowy album (audio)

„Chasing Yesterday” – taki tytuł otrzymał nowy materiał Noel Gallagher`s High Flying Birds. Zespół dowodzony przez lidera nieistniejącej już formacji Oasis zapowiedział premierę drugiego krążka na 2 marca 2015 roku. Produkcja tej płyty to był wielki ból w dupę. Ciężko było mi zarządzać całą sesją. Wszyscy tylko gapili się na mnie i pytali: „Co dziś robimy?”. Starałem się coś wymyślać na bieżąco – komentuje prace nad krążkiem Gallagher.

Poznaliśmy już pierwszy singiel promujący album. Utwór „In The Heat Of The Moment” został zainspirowany filmem dokumentalnym o astronaucie, który opowiadał, że pierwsza podróż w kosmos była niczym dotknięcie twarzy boga.

Album zamyka silnie emocjonalna piosenka „Ballad Of The Mighty I”, w której Noelowi na gitarze towarzyszy legendarny Johnny Marr, znany z The Smiths. Przyjechał do studia z dwiema gitarami i walizką efektów. I wykonał niewiarygodną pracę. Ten facet jest o ileś poziomów wyżej nad nami. Niewykluczone, że to jest najlepsza piosenka, jaką w ogóle nagrałem – zachwyca się Noel Gallagher.

Tracklista:

1. Riverman

2. In The Heat Of The Moment

3. The Girl With X-Ray Eyes

4. Lock All The Doors

5. The Dying Of The Light

6. The Right Stuff

7. While The Song Remains The Same

8. The Mexican

9. You Know We Can`t Go Back

10. Ballad Of The Mighty I

Polecane

Share This