NOON nagrał płytę z byłym reprezentantem Prosto. To jego pierwsza płyta z raperem od wydania „Muzyki poważnej”


2021.03.25

opublikował:

NOON nagrał płytę z byłym reprezentantem Prosto. To jego pierwsza płyta z raperem od wydania „Muzyki poważnej”

fot. P. Tarasewicz

Zaskakujące wieści od NOONA. Producent szykuje pierwszą płytę nagraną z raperem od czasu wydanej w 2004 roku „Muzyki poważnej” z Pezetem. Nowym kompanem artysty został Żyto, były zawodnik Prosto, autor dobrze przyjętego albumu „Wiry” wydanego nakładem Prosto w 2014 roku. Ta informacja również jest niespodzianką, ponieważ Żyto w ostatnich latach skupiał się na malarstwie.

Po wypuszczeniu albumu „Wiry” Prosto trzymało mnie w niepewności i wstrzymywało się z wydaniem kolejnej płyty. Później wytwórnia zmieniła profil i album koniec końców nie wyszedł. Miałem co prawda jakieś propozycje, ale przestałem czuć się częścią tego środowiska i wiązać z nim przyszłość. Męczyły mnie te wszystkie komentarze pod klipami i ludzie wypisujący wiadomości na fanpage’u. Wiem, że tak to wygląda, ale mi się odechciało – mówił w 2018 w wywiadzie dla Noizz.pl Żyto.

Album projektu Żyto/NOON otrzymał tytuł „Morza południowe”. Premierę wydawnictwa zapowiedziano na 14 maja. Pierwszym singlem promującym krążek jest zilustrowany klipem utwór „Ciecz”.

Sprawdź także: Sir Mich dołączył do fonograficznego potentata

Album jest pełen życia, powstał na zajawce rodem z 98, a wolność tworzenia obrazuje kompletna różnorodność utworów i pełne spektrum BPM. Choć jest to propozycja momentami wręcz awangardowa to według mnie na wskroś hiphopowa.

Choć nikt jej nie zakładał, to brakowało mi takiej płyty. Mam nadzieję, że wam też. Przedstawiamy „Morza południowe” – komentuje NOON.

Wydawnictwo można już zamawiać w sklepie wytwórni Nowe Nagrania.

Żyto/NOON – „Morza południowe” – tracklista:

1. Przypływ
2. Diabeł ubiera się w Stone Island
3. Zaza
4. Za
5. W oddali
6. Tola
7. Silencio
8. Ciecz
9. Ladk Zdrj
10. Mewa
11. Sporysz
12. Odpływ
13. Słońce i plaża

Polecane

Share This