Noon zapowiedział pierwszą od 10 lat płytę


2018.03.19

opublikował:

Noon zapowiedział pierwszą od 10 lat płytę

foto: mat. pras.

20 kwietnia ukaże się nowy album Noona zatytułowany „Algorytm”. To pierwszy solowy krążek producenta od 10 lat. Singlem promującym wydawnictwo jest „Rian”.

W sklepie wytwórni Nowe Nagrania ruszyła przedsprzedaż albumu. Wydawca zapowiada go jako „trwającą pół godziny opowieść składającą się z czterech wielowarstwowych kompozycji”.

Album został stworzony za pomocą pełnej palety analogowych rozwiązań: od użycia mikrofonów wstęgowych po rejestrację na taśmie. Dzięki pracochłonnym zabiegom wszystkie ślady wygenerowane elektroniczne „żyją”, podlegają ciągłym przemianom. Wiele barw Algorytmu jest zbudowanych na kilku planach, często niesłyszalnych, ale zawsze odczuwalnych.

Filmowa w skali aranżacja została wzbogacona głównie przez wiolonczelistkę Karolinę Rec (projekt Resina  – 130701 / Fatcat) oraz partie pianina wykonane przez Stefana Wesołowskiego (Ici D’ailleurs / Important Records / Mute Song Ltd). Co istotne, oboje są przede wszystkim kompozytorami, a ich kreatywność i styl dodaje do ich wykonań głębi i charakteru.

Odrobinę surowej energii na basie w utworze „Grounded” przekazał Piotr Połoz z łódzkiego zespołu Psychocukier, a za oś rytmiczną albumu odpowiada Bartosz Mikołaj Nazaruk, perkusista znany z projektów folkowych oraz jazzowych. Ze środowiska etno/folk wywodzi się natomiast Karol Czajkowski, związany z wytwórnią Unizipped Fly, który otwiera płytę solową partią na gitarze elektrycznej w utworze „Rian”.

Specjalnym gościem na płycie jest Adam Strug zajmujący się sztuką wokalną i popularyzacją pieśni polskich przekazywanych od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej. Możemy usłyszeć go w finałowym utworze „Droga”, do którego Adam stworzył również tekst.

Płytę tradycyjnie ilustrują zdjęcia średnioformatowe, a oprawą graficzną, tak jak w przypadku EP „Pewne sekwencje” zajął się Oskar Podolski (Oesu, Studio 247).

W Polsce wydawcą będą Nowe Nagrania, a dystrybutorem Asfalt Distro. W Wielkiej Brytanii album dystrybuowany będzie przez Lanquidity Records z siedzibą w Londynie.

Tracklista:

1. Rian 8:07

2. Phantom Power 4:46

3. Grounded 7:52

4. Droga 7:53

Tagi


Polecane