Norah Jones Featuring…


2010.08.28

opublikował:

Norah Jones Featuring…

Na albumie znajdzie się 18 piosenek, w tym duety z tak legendarnymi artystami jak Ray Charles, Willie Nelson i Dolly Parton, a także wspaniałymi zespołami XXI wieku od OutKast po Foo Fighters.

 

„Propozycja zaśpiewania z kimś, kogo podziwiam to niesamowicie ekscytujące i pochlebiające uczucie oraz dobra zabawa”, mówi Jones. „Współpraca z innym artystą wyciąga cię nieco poza twoją własną strefę komfortu. Nie wiesz, czego oczekiwać – to trochę jak być małym dzieckiem i mieć ściśle ustalony czas na zabawę z innymi”.

 

Utwory, jakie pojawiają się na …Featuring obejmują całą karierę artystki, począwszy od jednej z jej najwcześniejszych sesji nagraniowych (wersja utworu pt. „More Than This” Roxy Music wykonywana z gitarzystą Charlie Hunterem w 2001 roku) po najnowsze dzieło, jakim jest piosenka zatytułowana „Little Lou, Ugly Jack, Prophet John” i wykonywana z grupą Belle and Sebastian. Utwór pojawi się również na nowej płycie tej formacji. W efekcie album piosenkarki stanowi jakby zapis historii równoległej do jej własnych czterech płyt, których sprzedaż na całym świecie przekroczyła 40 milionów egzemplarzy.

 

Współpraca z różnorodnymi artystami ukazuje niesamowitą muzyczną wszechstronność Jones. Od jazzu po muzykę country, hip-hop, aż po rock. Trzy z piosenek na …Featuring oryginalnie pojawiły się na albumach, które zdobyły nagrodę Grammy w kategorii Album Roku (Genius Loves Company Raya Charlesa, River: The Joni Letters Herbiego Hancocka oraz Speakerboxxx/The Love Below zespołu OutKast). Kilka innych piosenek uzyskało nominację do nagrody Grammy.

 

Na albumie pojawiły się również nagrania wykonane przez własne zespoły Jones i stanowiące jej poboczne projekty (The Little Willies i El Madmo), a także utwory wykonywane z artystami, z którymi piosenkarka miała zaszczyć występować podczas tras koncertowych, w tym M. Ward, Sasha Dobson, Gillian Welch i David Rawlings. Piosenki na …Featuring obejmują klasyki nagrane przez Elvisa Presleya, Johnnego Casha, Joni Mitchella czy Roya Orbisona i zupełnie nowy materiał tak innowacyjnych artystów jak Ryan Adams czy Q-Tip.

 

„Wiele osób, które pojawiły się na tej płycie to postacie, które wielbiłam od dzieciństwa, podczas gdy inne są młodsze i bardziej mi współczesne”, mówi Jones. „I pomimo tak różnorodnej mieszanki muzyków, klimat utworów sprawia, że zestawione ze sobą stanowią sensowną całość”.

 

Tracklista:

 

1. Love Me – The Little Willies

2. Virginia Moon – The Foo Fighters featuring Norah Jones

3. Turn Them – Sean Bones featuring Norah Jones

4. Baby It`s Cold Outside – Willie Nelson featuring Norah Jones

5. Bull Rider – Norah Jones and Sasha Dobson

6. Ruler Of My Heart – Dirty Dozen Brass Band featuring Norah Jones

7. The Best Part – El Madmo

8. Take Off Your Cool – OutKast featuring Norah Jones

9. Life Is Better – Q-Tip featuring Norah Jones

10. Soon The New Day – Talib Kweli featuring Norah Jones

11. Little Lou, Prophet Jack, Ugly John – Belle & Sebastian featuring Norah Jones

12. Here We Go Again – Ray Charles featuring Norah Jones

13. Loretta – Norah Jones featuring Gillian Welch and David Rawlings

14. Dear John – Ryan Adams featuring Norah Jones

15. Creepin` In – Norah Jones featuring Dolly Parton

16. Court & Spark – Herbie Hancock featuring Norah Jones

17. More Than This – Charlie Hunter featuring Norah Jones

18. Blue Bayou – Norah Jones featuring M. Ward

Polecane

Share This