Norah Jones z pierwszym w karierze albumem koncertowym


2021.03.29

opublikował:

Norah Jones z pierwszym w karierze albumem koncertowym

Foto: Vivian Wang

Dziewięciokrotna laureatka Grammy, wokalistka, autorka tekstów, pianistka, najczęściej odtwarzana w serwisach streamingowych artystka w 2020 roku na live streamach, wydaje pierwszy w swojej karierze album koncertowy „’Til We Meet Again”.

14-nagraniowa kolekcja obejmuje nagrania z występów z USA, Francji, Włoch, Brazylii i Argentyny. Singlem promującym płytę jest utwór „It Was You”. Premiera płyty zaplanowana jest na 16 kwietnia.

Kolekcja nagrań na albumie pochodzi z występów zarejestrowanych w latach 2017-2019. Pierwszy singiel „It WasYou, który już jest dostępny w serwisach streamingowych, został nagrany na Festiwalu Ohana 2018 w Dana Point w Kalifornii wspólnie z Pete Remmem grającym na organach, Christopherem Thomasem na basie i Brianem Bladem na perkusji. Na płycie pojawili się także basista Jesse Murphy, gitarzysta Jesse Harris, flecista Jorge Continentino i perkusjonista Marcelo Costa. „’Til We Meet Again” można zamówić w przedsprzedaży na winylu, CD lub w serwisach cyfrowych.

 

 

14 utworów na albumie „’Til We Meet Again” repertuarowo obejmują całą karierę Jones począwszy od jej debiutanckiego „Come Away With Me” z 2002 roku („Don’t Know Why”, „I’ve Got To See You Again”, „Cold, Cold Heart”), poprzez utwory z krążka „Feels Like Home” (2004), („Sunrise”, „Those Sweet Words”), czy „Little Broken Hearts” (2012) („After The Fall”), „Day Breaks” (2016) („Flipside”, „Tragedy”), a także z najnowszej serii singli („It Was You”, „Begin Again”, „Just A Little Bit”, „Falling”, nominowany do nagrody Grammy „I’ll Be Gone”). Album zamyka oszałamiające solowe wykonanie utworu „Black Hole Sun” z repertuaru grupy Soundgarden, jako hołd dla Chrisa Cornella. Ten specjalny utwór został nagrany w Fox Theatre w Detroit, zaledwie kilka dni po śmierci Cornella po jego występie w tym samym miejscu.

Norah Jones po raz pierwszy pojawiła się na światowej scenie muzycznej wraz z wydanym w lutym 2002 roku albumem „Come Away With Me”, zwanym przez nią „małym nastrojowym nagraniem”, ukazującym wyjątkowy głos, który stał się ogólnoświatowym fenomenem oraz bezkonkurencyjnym zdobywcą nagród Grammy w 2003 roku. Od tego czasu Norah otrzymała dziewięć statuetek Grammy i sprzedała 50 milionów płyt. Jej piosenek odsłuchano w streamingu pięć miliardów razy na całym świecie. Wydała serię uznanych przez krytyków i odnoszących sukcesy komercyjne albumów solowych — „Feels Like Home” (2004), „Not Too Late” (2007), „The Fall” (2009), „Little Broken Hearts” (2012) i „Day Breaks” (2016) — jak również tych stworzonych ze swoimi zespołami: The Little Willies, El Madmo czy triem Puss N Boots z Sashą Dobson i Catherine Popper, którego drugi album „Sister” ukazał się w 2020 roku. Album-składanka z 2010 roku „…Featuring Norah Jones” pokazał jej niesamowitą wszechstronność, gromadząc nagrania z artystami tak różnorodnymi jak Willie Nelson, Outkast, Herbie Hancock czy Foo Fighters.

Polecane

Share This