Co nosi w plecaku autor hymnu mundialu?


2018.07.11

opublikował:

Co nosi w plecaku autor hymnu mundialu?

foto: mat. pras.

Pochodzący z Haiti Michael Brun stara się łączyć w swojej muzyce rozmaite kultury. Producent z powodzeniem miesza elektronikę z wpływami muzyki tradycyjnej zapożyczonej z Afryki, Europy i Karaibów. Jego charakterystyczny styl sprawia, że artyści chętnie zapraszają Bruna do współpracy. 28-letni producent ma na koncie oficjalne remiksy przygotowywane m.in. dla Calvina Harrisa i Alicii Keys, współpracował z takimi tuzami muzyki elektronicznej jak Sebastian Ingrosso czy Hardwell.

2018 to dla Michaela rok ogromnych sukcesów. Artysta wyprzedał całą trasę koncertową, ponadto jego nagrana wspólnie z J. Balvinem piosenka „Positivo” została wybrana oficjalnym hymnem tegorocznego mundialu. Na prośbę serwisu „The Verge” będący na fali producent zaprezentował zawartość swojego plecaka.

Wydaje mi się, że dostałem go cztery lata temu w Paryżu. Poprzedni miałem prawie dekadę, to był taki sam plecak jak ten, który towarzyszył mi przez większość życia, taki jaki nosiłem chodząc do szkoły – mówi o swoim przedmiocie Brun. Producent zdecydował się wymienić plecak jedynie dlatego, że poprzedni był już „zajechany”.

W cyklu „The Verge” nie chodzi jednak o sam plecak czy torbę, ale o zawartość. A tę w przypadku haitańskiego producenta stanowi przede wszystkim elektronika. – To jest MacBook Pro 2017 i etui na niego. Dalej mamy słuchawki Audio Technica M50X. Mają bardzo neutralny dźwięk. Są niesamowite, użyłem ich do wszystkiego, co zrobiłem w zeszłym roku – zdradza Brun, dodając jednocześnie, że podczas setów dj-skich nie korzysta z tych słuchawek tylko z czterech par Sennheiserów. W podróży artysta używa słuchawek dokanałowych Shure SE215s. – To najniższy model słuchawek dokanałowych Shure’a, ale testowałem wszystkie i ten odpowiada mi najbardziej. Dobrze brzmią, redukcja szumów jest dobra. Myślę, że to najlepsze słuchawki, jakie możesz dostać w tej cenie (u nas ten model jest dostępny już w okolicach 250 PLN – przyp. red.).

Kolejnym prezentowanym przedmiotem jest Lightpad Block marki Roli, niewielka kostka umożliwiająca producentowi pracę w podróży. Jego podróżny warsztat uzupełniają pendrive, przewód USB oraz modem do Internetu mobilnego.

Co ponadto znajduje się w plecaku Michaela? Z racji na to, że artysta większość czasu spędza w podróży, zawsze nosi przy sobie paszport. Do tego dochodzi pióro otrzymane od ojca. – Dał mi je, kiedy zacząłem tworzyć muzykę, bym mógł w przyszłości podpisywać nim duże kontrakty. Używam go od tego czasu. Przypomina mi o rodzinie – mówi Brun. Artysta korzysta na co dzień z iPhone’a X, więc i jego nie mogło zabraknąć w jego plecaku. Ponadto Michael nosi przy sobie powerbank, przewód USB typu C oraz konsolę Nintendo Switch. Niestety, producent nie zdradza, w co najchętniej gra.

Zdjęcia prezentowanych przez Michaela Bruna przedmiotów znajdziecie w tekście opublikowanym na theverge.com.

 

Polecane

Share This