Nosowska – „Nagasaki” – nowy utwór i klip


2018.09.12

opublikował:

Nosowska – „Nagasaki” – nowy utwór i klip

foto: kadr z wideo

W sieci właśnie pojawił się klip do drugiego po „Ja pas!” singla promującego siódmy w karierze solowej album Nosowskiej. Utwór „Nagasaki” zapowiada płytę zatytułowaną „Basta”. Zobaczcie wyjątkowy teledysk zrealizowany w murach Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

 

Artystka zapytana o ten utwór odpowiada: „Hiroszima i Nagasaki zostały zmiażdżone, zniszczone w jeden z najokrutniejszych sposobów. Ale teraz o zbrodni przypominają pomniki, ludzie chodzą ulicami, życie wróciło, śpiew i taniec. Gdy ktoś mnie pytał w ostatnim czasie co u mnie, odpowiadałam pół serio, że u mnie Hiroszima. To był brutalny okres. Teraz wiem, że to kwestia czasu. Na tych zgliszczach, zniszczeniach, po całym moim dotychczasowym życiu, turbulencjach w związku – wiem, że ponownie rozkwitnę, a może nawet zatańczę.

Większość pokazanych w klipie dzieł to znane obrazy renesansowe, barokowe jak i te bardziej współczesne. Pełne są one poważnej symboliki, motywów biblijnych, portretów i scen rodzajowych, z którymi koresponduje mocny tekst artystki.

„Basta” już w październiku

Jacek Kościuszko, który jest odpowiedzialny za pomysł, scenariusz, zdjęcia i postprodukcję dodaje: – Teledysk Kasi Nosowskiej „Nagasaki” to swoiste zestawienie muzycznej twórczości Kasi z twórczością wielkich malarzy, zarówno polskich jak i światowych. W pięknym gmachu warszawskiego Muzeum Narodowego, Kasia wciela się w bohaterkę, która opowiada o pewnej przemianie, przejściu na nowy poziom i zmiany perspektywy. Zostając po zamknięciu w muzeum, Kasia nawiązuje pewnego rodzaju konwersację i znajduje odzwierciedlenie siebie w otaczających ją obrazach. Postacie i sceny na płótnach zaczynają ożywać, reagować na muzykę, włączając się niejako w opowieść. W końcu Kasia i członkowie jej zespołu stają się również bohaterami i częścią tego malarstwa.

Wraz z premierą klipu do utworu „Nagasaki”, artystka ogłasza także datę premiery, tytuł i ujawnia okładkę nowego albumu. Płyta zatytułowana „Basta” trafi na półki sklepowe 12 października, ale już dzisiaj można ją zamówić w przedsprzedaży w wersji z autografem i niespodziankiami dla fanów na www.sklepzmuzyka.pl.

Polecane

Share This