Nosowska i Zamilska z nową wersją znanego utworu


2018.07.19

opublikował:

Nosowska i Zamilska z nową wersją znanego utworu

foto: mat. pras.

Dwie niezwykłe kobiety, sceniczne osobowości i muzyczne wrażliwości spotkały się w ramach wyjątkowego projektu T-Mobile Electronic Beats Powroty. Nosowska i Zamilska wzięły na warsztat kultowy utwór z 1996 roku dając mu nowe życie. Mroczne i elektroniczne „Jeśli wiesz co chcę powiedzieć (Zamilska remix)” właśnie trafiło do sieci. Od dzisiaj można zobaczyć i usłyszeć efekt tej niecodziennej kolaboracji.

Duet Katarzyny Nosowskiej i Zamilskiej jest już drugą odsłoną projektu T-Mobile Electronic Beats POWROTY, który został zainaugurowany 14 czerwca przez Kayah i KęKę utworem „Supermanka 2018”.

Katarzyny Nosowskiej nikomu przedstawiać nie trzeba. Ogromną popularność zdobyła w zespole Hey i dzięki swoim odważnym solowym dokonaniom. O tym jak wpłynęła na obecny kształt polskiej nie tylko muzyki, lecz szeroko pojmowanej kultury, świadczą także liczne nagrody, sukces jej debiutanckiej książki „A ja żem jej powiedziała…”, a także rosnąca liczba obserwujących w mediach społecznościowych.

Próba przypisania Zamilskiej sztywno do jednego gatunku, z miejsca skazana jest na niepowodzenie. Rzecz jasna najłatwiej byłoby powiedzieć – pierwsza dama polskiego techno, tyle że producentka z powodzeniem porusza się w przeróżnych odcieniach elektroniki, eksploruje szeroko pojmowaną world music, a nieobcy jest jej też noise. Efekty jej działalności odbiły się szerokim echem tak w kraju, jak i poza granicami.

T-Mobile Electronic Beats Powroty to unikalny projekt muzyczny. Artyści z różnych muzycznych światów i z całkowicie innym bagażem artystycznych doświadczeń łączą siły, by odświeżyć wielkie hity. Po współpracy Kayah i KęKę, przyszła pora na drugi duet Nosowska i Zamilska. Koncept powstaje przy współpracy z firmą Kayax.

Takich odświeżonych singli w ramach projektu będzie kilka. Jacy inni Artyści się w nich zaprezentują, to jeszcze tajemnica…

Polecane

Share This