Nouvelle Vague na trzech koncertach w Polsce


2013.08.05

opublikował:

Nouvelle Vague na trzech koncertach w Polsce

Znany z awangardowych aranżacji klasyków lat 70. i 80. takich grup jak Joy Division, The Cure czy Sisters Of Mercy. Zastępujący przygnębiające gitary i smutne wokale melodyjną bossa novą i pięknym kobiecym śpiewem. Nawiązujący do zjawiska nowej fali francuskiego kina lat 60. Zespół Nouvelle Vague, założony przez paryskich producentów Marca Collina i Oliviera Libaux to projekt, który od dekady nie traci na swojej popularności. Ich ciepłe i melodyjne interpretacje znanych utworów takich jak „Guns Of Brixton”, „Dance With Me” czy „Love Will Tear Us Apart” zjednały im wielu fanów na całym świecie. Podczas listopadowej trasy po Polsce na scenie zespół wspierać będą  wspaniałe wokalistki – elegancka i zmysłowa Melanie Pain oraz piękna i oryginalna Liset Alea. Taki skład z całą pewnością zapewni nam wyjątkową atmosferę – pełen kobiecej seksualności musical wypełniony cudowną melancholijną muzyką w klimatach bossa novy.

Na debiutanckim albumie formacji, zatytułowanym po prostu „Nouvelle Vague” (2004), znalazły się interpretacje utworów z repertuaru takich zespołów jak The Clash, Depeche Mode, Joy Division, czy Dead Kennedys. Piękny kobiecy wokal sprawił, że piosenki stały się niesamowicie lekkie i łagodne. Dzięki temu zabiegowi grupa szturmem wdarła się na listy przebojów i rozkochała w swojej muzyce tysiące fanów. W 2006 roku na rynku pojawiła się druga płyta francuskiego kolektywu, „Bande à Part”, na której możemy usłyszeć piękne wokale  Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer. Album to kolejne covery, m.in. „Ever Fallen In Love” Buzzcocks, „Blue Monday” New Order, „The Killing Moon” Echo and the Bunnymen i „Heart of Glass” Blondie. Utwory docenili nie tylko fani, ale również specjaliści od marketingu – kilka z nich wykorzystano w kampaniach reklamowych oraz czołówkach programów telewizyjnych na całym świecie (m.in. Air France, T-Mobile a w Polsce – Reserved).

W listopadzie 2010 roku ukazał się czwarty studyjny album Nouvelle Vague „Couleurs Sur Paris”. W przeciwieństwie to trzech poprzednich, które skupiały się na brytyjskim nurcie new wave i punk, „Couleurs Sur Paris” w całości zainspirowany jest muzyką francuską lat 70. i 80.

W nazwie zespołu kryje się wszystko, co grupa chce przekazać swoją muzyką. Nouvelle Vague (franc. nowa fala) odnosi się zarówno do francuskiego kina lat 60., popularnego w latach 80. gatunku muzyki new wave, jak i klimatu bossa novy. Producenci zebrali to w jedną spójną całość, zaprosili do współpracy zdolne wokalistki i pozwolili odkryć fanom na nowo klasyczne utwory. Także na scenie łączenie tych elementów wychodzi im znakomicie. Będziemy się mogli o tym przekonać już w listopadzie, podczas trzech koncertów – w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

9 listopada 2013 – Warszawa, Klub Palladium

10 listopada 2013 – Poznań, ACK Eskulap

11 listopada 2013 – Wrocław, Klub Eter

Sprzedaż biletów prowadzi m.in. eBilet.pl.

Polecane

Share This