Nouvelle Vague wracają do Polski


2012.10.03

opublikował:

Nouvelle Vague wracają do Polski

Nouvelle Vague – wyjątkowa francuska formacja założona przez dwóch doświadczonych producentów muzycznych – Marca Collina i Oliviera Libaux wystąpi 17 listopada w krakowskim Klubie Kwadrat.

 

Formacja nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Natomiast jej twórczość to covery punkowych i nowofalowych utworów z początków lat 80. zaaranżowane w stylu bossa-novy. Zespół ma wielu fanów w naszym kraju – występował w Polsce najpierw w 2009 roku, a wiosną 2011 zagrał na Francophonic Festival.

Pierwszy album Nouvelle Vague (2004), zatytułowany nazwą kolektywu, zawierał nowe wersje klasycznych utworów z nurtu New Wave, z repertuaru takich zespołów jak Joy Division, Dead Kennedys, The Clash i Depeche Mode. Wszystkie utwory utrzymane były w klimacie łagodnej bossa-novy z kobiecym wokalem. Kolejny album, zatytułowany „Bande à Part” (2006), przyniósł następne covery, między innymi „Ever Fallen in Love?” Buzzcocks, „Blue Monday” New Order, „The Killing Moon” Echo and the Bunnymen i „Heart of Glass” Blondie. Piosenki znalazły uznanie wśród specjalistów od reklamy i kilka z nich zostało wykorzystanych w kampaniach w Wielkiej Brytanii i USA. W nagraniach albumu „Bande à Part” Nouvelle Vague wsparły wokalistki, między innymi Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer. W listopadzie 2010 roku Nouvelle Vague ukazał się czwarty studyjny album „Couleurs Sur Paris”. Jest to pierwszy album w całości zainspirowany muzyką francuską lat 70. i 80. Aktualnie zespół promuje nową EPkę, zatytułowaną “Nouvelle Vague” (źródło.www.lastfm.pl)

 

NOUVELLE VAGUE

Kraków – 17.11.2012 – Klub Kwadrat ul.Skarżyńskiego 1

Otwarcie bram 19:00 Start 20:00

Bilety przedsprzedaż 90zł w dniu koncertu 110zł

Polecane

Share This