Novika zagra jutro w Czwórce


2012.04.06

opublikował:

Novika zagra jutro w Czwórce

W sobotę, 7 kwietnia, na antenie Czwórki – Radia z Wizją zagra Novika. Pinnawela i Tomek Konca zapraszają miłośników klubowych brzmień do wysłuchania koncertu w audycji „Ministerstwo Dźwięku” o godzinie 18.00.

Novika od lat jest jedną z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie klubowej. W 2002 r. wydała swój pierwszy album z zespołem Futro. Jej wokalu można było posłuchać także na płytach Smolika, Fisza, 15 MINUT Projekt, Vienio & Pele, a w 2004 roku ukazała się płyta „feat. Novika”, będąca zbiorem utworów z jej udziałem.

Debiut solowy przyszedł dość późno, w listopadzie 2006 roku. Wyciszony, melancholijny album zatytułowany „Tricks Of Life” zebrał bardzo pozytywne recenzje i został nominowany do nagrody „Fryderyk”. Novika otrzymała także nominację do „Paszportów Polityki”.

Drugi album (2010) to już nowa, pełna energii Novika. „Lovefinder” to płyta kobieca, lecz zaśpiewana z pazurem i swobodą coraz pewniejszej swoich możliwości wokalistki, nagrodzona „Fryderykiem” w kategorii „Muzyka Klubowa”. Rok później ukazał się album „Mixfinder” będący zbiorem remixów piosenek z „Lovefinder’a”.

Novika intensywnie występuje ze swoim zespołem oraz kolektywem dj’skim Beats Friendly w klubach i na festiwalach w całym kraju; nagrała również piosenkę „Stay Close” z Marcinem Czubalą dla niemieckiej wytwórni Mobilee.

Sobotni koncert Noviki w Czwórce – Radiu z Wizją został zrealizowany w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.Dodatkowo Program 4 Polskiego Radia powtórzy koncert Frenchmana. Można go będzie posłuchać w niedzielę, 8 kwietnia o godz. 21.00.

Radio z Wizją to nowatorski projekt Polskiego Radia. Czwórki można bowiem nie tylko słuchać, lecz także ją oglądać. Program 4 Polskiego Radia nadawany jest tradycyjną drogą radiową, a także w Internecie. Czwórka to również koncerty i występy na żywo bardziej i mniej znanych artystów, dj’ów oraz vj’ów i niespotykany do tej pory poziom interaktywności ze słuchaczem.

Polecane

Share This