Nowa atrakcja Free Form Fest

Spotkania z gwizdami w ramach "Grolsch Hour"


2009.10.14

opublikował:

Nowa atrakcja Free Form Fest

Free Form Festival odbędzie się w dniach 16-17 października 2009 w warszawskim Centrum Kultury „Koneser”.

W programie Festiwalu pojawiła się nowa atrakcyjna propozycja – „Grolsch Hour”, seria specjalnych spotkań twarzą w twarz z gwiazdami Festiwalu. Na najbardziej zagorzałych, pełnoletnich fanów czeka 10 wejściówek na każde ze spotkań! Do grona gwiazd, które potwierdziły udział w „Grolsch Hour” – The Orb, Herbaliser, projektu DJ Food & DK oraz Little Dragon – dołączyły kolejne: Pony Pony Run Run (na zdjęciu powyżej), WhoMadeWho oraz 3D Disco™.

   

Free Form Festival jest wyjątkowym przedsięwzięciem kulturalnym. Prezentuje to, co nowe i świeże w kulturze europejskiej i światowej. Nie naśladuje, lecz stawia sobie za cel wyznaczanie nowych trendów w kulturze. Prezentuje nowoczesną i niezależną sztukę europejską w środowisku miejskim.

Grolsch jest piwem premium, kierowanym do młodych, niezależnych duchem osób, podążających własną drogą, którzy doceniają nie tylko jego wyśmienity smak, ale i unikalne zamknięcie typu Swingtop. Z marką Grolsch utożsamiają się ludzie niezależni duchem, a jednocześnie towarzyscy, realizujący się zawodowo, prywatnie i artystycznie.

„Grolsch Hour” są nowym punktem programu piątej, jubileuszowej edycji Festiwalu, w nowym miejscu – Centrum Kultury „Koneser”. Dla fanów nowych nurtów w muzyce będzie to bezprecedensowa, pierwsza tego rodzaju okazja w Polsce! Spotkania w festiwalowej strefie „Meet & Greet” zostały pomyślane jako naturalne i spontaniczne rozmowy grup najzagorzalszych fanów i ich idoli. Podczas spotkań na miejscu będzie obecny fotograf, który wszystkim chętnym zrobi pamiątkowe zdjęcia, a fani będą mieli okazję zdobycia autografów na płytach i plakatach, a nawet zamienić słowo ze swoim idolem! Spotkania są zapowiadane na antenie Radio Roxy FM, w audycjach Bartka Czarkowskiego.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, prosimy o rejestrację poprzez przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: [email protected]. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową i telefoniczną przez Organizatorów Festiwalu, agencję koncertową Good Music. O zwycięstwie będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu bez uprzedniej rejestracji będzie możliwy tylko w przypadku wolnych miejsc. Spotkania przeznaczone są tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Plan wszystkich spotkań „Grolsch Hour”:

Piątek, 16 października 2009:

godz. 20:15 – Pony Pony Run Run,

godz. 21:00 – The Herbaliser,

godz. 23:15 – WhoMadeWho,

godz. 00:15 – 3D Disco™

Sobota, 17 października 2009:

godz. 21:30 – Little Dragon!,

godz. 22:45 – The Orb,

godz. 1:00 – DJ Food & DK

3D Disco™ – wieczór z 17 na 18 października, godzina 00:15

3D Disco™ to kolektyw założony przez firmę audiowizualną Novak z Newcastle. Główną atrakcją projektu jest niezwykłe połączenie głębi trójwymiarowych obrazów z nowoczesną muzyką taneczną. Wszystko zaczęło się od imprez na małą skalę w lokalnych klubach w Wielkiej Brytanii. Jednak po ogromnym sukcesie instalacji 3D Disco™ 360 w londyńskim O2 Dome i trasie z Calvinem Harrisem przyszedł czas na stworzenie czterodniowej zabawy podczas słynnego Glastonbury Festival. Najbardziej zaawansowane technologicznie taneczne doznanie! Pionierski pomysł, który wznosi muzykę na zupełnie nowy poziom po raz pierwszy w Polsce! Załóż okulary 3D i poznaj całkiem nowy wymiar zabawy.

   

Pony Pony Run Run – 16 października, godzina 20:15

Francuskie trio Pony Pony Run Run to electropopowa sensacja z Francji, braci Gaëtana i Amaëla zdali sobie sprawę, że muzyka pociąga ich bardziej niż sztuki piękne, których studiom chcieli się poświęcić i wraz z klawiszowcem Antonin założyli Pony Pony Run Run. Debiutancki album „You Need Pony Pony Run Run”, który ukazał się w czerwcu nakładem wytwórni Wagram, promował hit mijającego lata „Hey You”. Radosny electro-pop Francuzów opanował playlisty najważniejszych niezależnych rockowych stacji radiowych. Ich muzyka to połączenie tradycji brytyjskego popu oraz rocka z lat 80. z elektro – zadziorne gitary, wciągający beat, łobuzerski klimat i zapadające w pamięć melodie.

Who Made Who – 16 października, godzina 23:15

Objawienie sceny discopunk, electropop i house. Duńskie trio, założone przez wokalistę i gitarzystę wywodzącego się z awangardowej sceny jazzowej, Jeppe Kellberga, basistę Tomasa Hoffdinga oraz gitarzystę i znakomitego didżeja Tomasa Barforda. Czerpie z psychodelii lat 60., disco i elektroniki lat 90. W ich muzyce można odnaleźć: house, ciężkie linie basu oraz grunge. Zespół momentami ociera się o granice kiczu. Ma na koncie trzy albumy, na których ukazały się największe przeboje „Out the Door” czy „Space to Rent”. Zasłynął z widowiskowych koncertów-performance’ów, a każdy z nich to solidna dawka energii.

Więcej na: www.the-mark.org.pl

Oficjalna strona Festiwalu: www.freeformfestival.pl

Profil Festiwalu na Facebooku: www.facebook.com/freeformfestival

Polecane