Nowa piosenka i teledysk Sidneya Polaka


2018.06.28

opublikował:

Nowa piosenka i teledysk Sidneya Polaka

foto: kadr z wideo

Sidney Polak opublikował premierowy kawałek i klip. „Twarzą w twarz” to zapis samotnej podróży artysty do Australii i Nowej Zelandii.

–  Piosenkę „Twarzą w twarz” napisałem dosłownie kilka tygodni temu, mając gotowe video z mojego wyjazdu do Australii i Nowej Zelandii. Prawdę mówiąc nie słyszałem o przypadku, żeby najpierw powstał teledysk do piosenki, a dopiero później utwór. Patrzyłem na siebie jak maszeruję po tych egzotycznych miejscach i zastanawiałem się nad tekstem – komentuje Sidney. – Klimat tego samotnego wyjazdu, który był dla mnie pewnego rodzaju oczyszczeniem i rozpoczęciem nowego etapu życia, podpowiedział mi konkretne sformułowania. Nie chciałem żeby tekst był turystyczny, szukałem w tych obrazach uniwersalizmu. W rezultacie wyszła mi piosenka podtrzymująca na duchu. Utwór „Twarzą w twarz” jest o tym żeby się nigdy nie poddawać, nie bać się świata i zawsze stawiać na swoim. Żeby nie przejmować się porażkami, bo tylko od nas zależy czy się podniesiemy po nich czy nie – dodaje.

O warstwie muzycznej Sidney mówi: – To nowoczesny pop, który mi osobiście się kojarzy np. z Davidem Bowiem, choć oczywiście to porównanie totalnie na wyrost. W rezultacie wyszła elegancka popowa piosenka, w której pokazuję, że dojrzałem jako artysta i będę miał sporo do zaproponowania na swojej trzeciej solowej płycie, która ukaże się w październiku.

 

Polecane

Share This