Nowa płyta Jackknife pojawi się na Spotify


2013.07.20

opublikował:

Nowa płyta Jackknife pojawi się na Spotify

Bardzo cieszymy się, że zakres docieralności naszej nowej płyty jest coraz większy – mówi Ola Polnicka, wokalistka Jackknife. Oprócz tzw. sprzedaży tradycyjnej, nasza muzyka dostępna jest już na iTunes, a niedawno dostaliśmy informację, że wkrótce pojawi się też na Spotify. Gdy poznamy dokładną datę, na pewno poinformujemy – dodaje.

To o wiele dojrzalsza płyta w porównaniu z naszymi dotychczasowymi wydawnictwami – mówił na jednym ze spotkań ze słuchaczami gitarzysta zespołu, Tomasz Gutka. Album „Echokardia” ukazał się na rynku 8 czerwca. Dystrybutorem płyty jest warszawska Fonografika.

Jackknife

Pięć lat to dla młodego zespołu bardzo dużo czasu i nie wszyscy są w stanie przetrwać ten okres. Zespołowi ze Stalowej Woli na pewno pomogło to, że bardzo szybko zaczęli odnosić sukcesy i zaczęli być zauważani przez media. Pozytywna motywacja zaowocowała pracą nad brzmieniem, aranżami i tekstami, od początku stawiali na swoje kompozycje. Wyjątkiem był jedynie festiwal Wielki Ogień poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej, gdzie należało wykonywać utwory Breakoutu. Zaczęli występować na coraz lepiej obsadzonych festiwalach, takich jak Carpathia czy dwukrotnie na głównej scenie Cieszanów Rock Festiwalu, co pomagało zdobywać ogromne doświadczenie. Następnie przekładało się to na sukcesy w przeglądach i festiwalach rockowych, co jest kolejnym warunkiem do zdobycia kontraktu z dobrą wytwórnią.

Do sukcesu droga daleka, ale praca, talent i konsekwencja są dobrą drogą chociaż odrobina szczęścia zawsze się przydaje.

Polecane

Share This