Nowa płyta Katy Perry „Teenage Dream” już 30 sierpnia!


2010.05.31

opublikował:

Nowa płyta Katy Perry „Teenage Dream” już 30 sierpnia!

Po zawierającym aż cztery singlowe hity debiucie z 2008 roku One of the Boys, który sprzedał się w 5 milionach egzemplarzy, dwukrotnie nominowana do Grammy wokalistka i autorka piosenek Katy Perry powraca, by rozpalić eter gorącym nowym singlem „California Gurls”. Piosenka jest już w rozgłośniach radiowych! Singiel jest również dostępny na całym świecie w wersji cyfrowej.

 

„California Gurls” to porywające i chwytliwe wezwanie do „założenia krótkich szortów i góry od bikini”, którego rozpalona atmosfera „sprawi, że twój lód zacznie topnieć”, jak zapewnia Katy w tekście piosenki – pewnego przeboju lata. Ognisty numer w nowej odsłonie bystrego, zadziornego stylu Perry to kolejny murowany hit po wielkich przebojach wokalistki z płyty One of the Boys: „I Kissed A Girl”, „Hot N Cold” i „Waking Up In Vegas”.

 

Urodzona w Santa Barbara wokalistka postanowiła napisać „California Gurls”, gdy zobaczyła swoich przyjaciół szalejących na imprezie do „Empire State of Mind” Jaya-Z stanowiącego hołd dla Nowego Jorku. „Wszyscy tańczyli z wzniesionymi do góry kieliszkami. Pomyślałam: ‘Nie jesteśmy w Nowym Jorku, tylko w Los Angeles! Co z Kalifornią? Co z naszymi ziomami, dżinem z sokiem, rozkołysanymi palmami, non-stop opaloną skórą?” wspomina Perry. „Postanowiłam, że czas na ripostę. Chcę, żeby słuchacze zapragnęli zarezerwować bilet do Kalifornii, gdy tylko usłyszą ten numer!” A ponieważ opublikowanie w Ameryce piosenki o dżinie z sokiem bez Snoop Dogga wydaje się niemal przestępstwem, Perry zaprosiła legendarnego, niezrównanego rapera do udziału w „California Gurls”. „Stwierdziliśmy, że jego rap zabrzmi tutaj świetnie i nada piosence nowy wymiar,” mówi artystka. „Snoop to przecież symbol Zachodniego Wybrzeża”.

 

“California Gurls” to tylko zapowiedź wszystkiego, co się wydarzy, gdy w sklepach pojawi się nowy album Katy „Teenage Dream”. Płyta ukaże się nakładem Capitol Records 24 sierpnia w USA i Kanadzie, a 30 sierpnia na całym świecie. Będzie to drugie wydawnictwo Perry po jej przebojowym debiucie One of the Boys, który zdobył w USA status platynowej płyty i sprzedał się na świecie w 5 milionach egzemplarzy. Album zawierał cztery singlowe hity, w tym nominowane do Grammy przeboje nr 1  „I Kissed A Girl” i „Hot N Cold” (łączna sprzedaż singli w USA – ponad 8 milionów egzemplarzy!), a także „Thinking of You” (numer 1 pod względem emisji radiowej w 5 krajach) oraz „Waking Up in Vegas” (2,3 miliona sprzedanych egzemplarzy w USA i nr 1 pod względem emisji radiowej w 5 krajach). Katy Perry ma na koncie ponad 22 miliony sprzedanych singli w wersji płytowej i cyfrowej oraz produktów przeznaczonych na rynek komórkowy na całym świecie.

 

Sukces Katy sprawił, że stała się jedną z najgłośniejszych nowych wokalistek ostatnich dwóch lat. Od czasu spektakularnego debiutu piosenką „Ur So Gay” w 2008 roku i wielkiej trasy koncertowej Vans Warped, Perry pojawiła się na okładkach 12 amerykańskich czasopism (w tym Seventeen, Cosmopolitan, Glamour, Nylon, Complex, Paper, Lucky, Out i Billboard) i w niezliczonych magazynach zagranicznych. Ponadto odbyła wyprzedane do ostatnich miejsc światowe tournee obejmujące 50 miast, wystąpiła w wielu programach porannych i wieczornych (m.in. The Today Show, American Idol, So You Think You Can Dance?, Ellen, The CBS Early Show, The Tonight Show with Jay Leno i Chelsea Lately w USA, Later with Jools Holland w Wielkiej Brytanii, Taratata we Francji oraz na rozdaniu nagród Echo w Niemczech), była też gwiazdą sylwestrowego programu NBC New Year’s Eve with Carson Daly. Wokalistka wręczała nagrody podczas gali Nickelodeon Kids Choice Awards (gdzie ku uciesze widzów została oblana zieloną mazią), przedstawiała nominowanych podczas rozdania Grammy 2010 („Hot N Cold” było wtedy nominowane w kategorii „Najlepsze Kobiece Wykonanie Wokalne Piosenki Pop”), a także zaśpiewała na gali Grammy 2009, podczas której w tej samej kategorii otrzymała nominację za „I Kissed A Girl”. Ostatnio Perry wystąpiła w roli członka jury w szalenie popularnym programie telewizji Fox American Idol, a magazyn People zamieścił ją na liście Najpiękniejszych Ludzi roku 2010. Ponadto Perry jest także jedną z Artystek Roku według Entertainment Weekly, jedną z „Kobiet, które kochamy” na liście Esquire, a w 2008 roku czytelnicy czasopisma Rolling Stone uznali ją za jeden z Najlepszych Debiutów Roku. Katy poprowadziła i dwukrotnie wystąpiła na rozdaniu Europejskich Nagród Muzycznych MTV.

 

Nie przegapcie kolejnych wieści na temat „California Gurls” i „Teenage Dream”. Więcej informacji o wszechstronnej, barwnej i zaskakującej Katy Perry na:

 

 http://www.katyperry.com/

 

www.twitter.com/katyperry

 

www.myspace.com/katyperry

 

www.facebook.com/katyperry

Polecane

Share This