Nowa płyta Kelis już w sieci


2014.04.22

opublikował:

Nowa płyta Kelis już w sieci

Marcin Flint był zachwycony, teraz macie okazję sprawdzić, czy miał rację. W Deezerze można już posłuchać „Food”, nowego albumu Kelis. Premierowy album artystka zdecydowała się opublikować w szeregach londyńskiej oficyny Ninja Tune, wytwórni znanej z wypromowania tak ważnych wykonawców jak The Cinematic Orchestra, Amon Tobin, Coldcut, Jaga Jazzist, The Herbaliser czy nasz rodzimy Skalpel.

Recenzję autorstwa Marcina Flinta znajdziecie tutaj.

{Diil}

Jak podkreśla sama artystka „Food” otwiera zupełnie nowy rozdział w jej karierze. Do produkcji albumu zaangażowała znanego z TV On The Radio Dave’a Sitka. Na pierwszy singiel z albumu „Food” Kelis wybrała utwór „Jerk Ribs”, zaś cała zawartość albumu „Food” w dużej mierze oparta została na brzmieniach retro, nawiązaniach do gospel, klasycznego funku i soulu. Wysmakowane i aranżacyjnie dopieszczone kompozycje w których pojawia się też wyśmienita sekcja dęta, organy, idealnie współgra z wokalami samej Kelis. Warto przypomnieć że jako dziecko artystka śpiewała w chórach kościelnych, uczyła się też gry na saksofonie, pianinie i skrzypcach, co miało pewnie niebagatelne znaczenie przy pracy nad „Food”.

Kelis wystąpi w tym roku w Polsce. Wokalistka będzie jedną z gwiazd festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Impreza odbędzie się w dniach 21 – 24 sierpnia w Katowicach.

Polecane

Share This