Nowa płyta Loco Star


2012.10.02

opublikował:

Nowa płyta Loco Star

Shelter – tak zatytułowany jest nowy, trzeci album trójmiejskiej grupy Loco Star. To 10 przepięknych kompozycji. Na „Shelter” wszystko to, czego można się spodziewać po Loco Star: niezwykły klimat, piękne melodie, intrygujące połączenie elektroniki z żywymi instrumentami.  No i do tego to, jak ta płyta jest wydana! Oryginalne pudełko a w środku 10 pięknych kart. To dodatkowy powód, dla którego po prostu trzeba ją mieć. Koncept graficzny autorstwa Marsiji i Tomka Ziętka w całość złożył Jacek Frąś.

Album promuje singiel „Artifiction”, do którego swoje remixy nagrali Bueno Bros, Chmara Winter i Slomo. Do remixu tego ostatniego powstał również animowany teledysk autorstwa Andrzeja Stareńskiego.

Zespół o nowym albumie: „Shelter” zawiera 10 utworów stworzonych dla osób w każdym wieku i każdej płci, a także jeden utwór instrumentalny nagrany specjalnie dla zwierząt wszystkich ras i wyznań. Większość piosenek jest w rytmie cztery czwarte. Jedynym wybrykiem jest utwór „Orla”, którego połamane metrum niejednego muzyka przysporzyło już o ból mózgu. Loco Star interesują się przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, co czyni z nich ludzi otwartych, światłych i inteligentnych. Słychać to w tekstach, które opowiadają o odizolowaniu, życiu na krawędzi, życiu poza społeczeństwem i życiu w… Stanach Zjednoczonych. „Shelter” to również nie lada kąsek dla wszystkich audiofilów, którzy bez wątpienia docenią odgłosy pionu kanalizacyjnego, czy dźwięki gotowanej zupy, które znalazły się na albumie dzięki ciężkiej pracy i wysiłkowi wielu znanych realizatorów dźwięku, w tym m.in. Piotra Taraszkiewicza. Chcąc jednym zdaniem opisać muzykę Loco Star nie wolno zapomnieć o słowach typu: melancholia, nadzieja, szczęście, nieszczęście oraz magia.

W skład Loco Star wchodzą: Tomasz Ziętek (produkcja, trąbka, organy), wokalistka Marsija, Pat (gitara basowa) iU1 (perkusja).

Polecane

Share This