Nowa płyta Old Time Radio


2009.11.08

opublikował:

Nowa płyta Old Time Radio

20 listopada 2009 r. nakładem Gusstaff Records ukaże się nowa płyta Old Time Radio – „Sketches For Another Christmas Songbook”.

„Sketches…” to – jak sama nazwa wskazuje – zbiór piosenek pisanych z myślą o Świętach Bożego Narodzenia. Utwory powstawały stopniowo od 2003 roku z przeznaczeniem na świąteczne prezenty dla rodzin i przyjaciół zespołu. Teraz zebrane na jednej płycie wraz z nowymi kompozycjami stanowią spójną i przemyślaną całość. Wszystkie piosenki, mimo dzielących je czasem kilku lat, łączy zimowy, świąteczny klimat i brzmienie.

„Sketches…” to najbardziej kameralna płyta Old Time Radio. Muzycy niemal całkowicie zrezygnowali z elektroniki na rzecz oszczędnych aranżacji, opartych głównie na akustycznych dźwiękach gitary, pianina, mandoliny, dzwonków i kalimby, często z wyeksponowanymi harmoniami wokalnymi.

Brzmienie jest chropowate, bez upiększeń, naturalne. To zupełnie inna płyta świąteczna – daleka od tandetnego przesłodzenia, nagrana z dystansem, poczuciem humoru, ale również pełna ciepła i melancholii. Wszystkie utwory są autorstwa zespołu.

Trzech piosenek z płyty, w tym promującej album nowej wersji „Christmas With You” nagranej z gościnnym wokalnym udziałem Julii Marcell, można posłuchać na www.myspace.com/otradio

Jedyny koncert promujący płytę odbędzie się 17 grudnia w gdańskim Kafe Delfin.

Polecane

Share This