Nowa płyta Pixies już za miesiąc


2014.03.31

opublikował:

Nowa płyta Pixies już za miesiąc

28 kwietnia ukaże się nowy  album Pixies. Krążek zatytułowany „Indie Cindy” będzie pierwszym studyjnym dziełem zespołu od wydanej w 1991 roku płyty „Trompe le Monde”. Zaczęliśmy myśleć o nagraniu nowego materiału cztery lata temu – opowiada perkusista kapeli, David Lovering. Nowy materiał to rzecz, którą musieliśmy zrobić, nie mogliśmy po prostu pojechać na trasę bez niczego nowego. Dlatego nasze rozmowy przerodziły się w komponowanie i nagrywanie, i teraz jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że wszystko poszło zgodnie z naszymi założeniami.

„Indie Cindy” będzie zawierać 12 piosenek, których część fani już znają z dostępnych elektronicznie „EP1”, „EP2” oraz „EP3”. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Gil Norton, który był również producentem klasycznych albumów  Pixies, takich jak „Doolittle”, „Bossanova” i „Trompe le Monde”. 

Całość została nagrana w Rockfield Studios w Wales, natomiast oprawą graficzną wydawnictwa również zajął się długoletni współpracownik zespołu, Vaughan Oliver, który jest autorem wcześniejszych okładek płyt Pixies. Album „Indie Cindy” będzie dostępny jako CD, podwójny vinyl 180 gram, w wersji elektronicznej, a w sklepie iTunes będzie również dostępna wersja ekskluzywna z 13 koncertowymi numerami nagranymi podczas trasy zespołu po Ameryce Północnej.

Pixies zagrają w Polsce 13 czerwca podczas Orange Warsaw Festival.

Grupa zaprezentowała trailer zapowiadający album:

{sklep-cgm}

Polecane

Share This