Nowa płyta Pneumy


2011.05.15

opublikował:

Nowa płyta Pneumy

W sieci pojawił się właśnie raport video dokumentujący proces powstawania płyty „Apatia”. W odróżnieniu od innych tego typu obrazków, ten został potraktowany ze sporym dystansem i przymrużeniem oka. Można go obejrzeć pod tym adresem.

Zespół Pneuma powstał w 1997 roku w Trójmieście. W swoim dorobku ma ponad 300 zagranych koncertów oraz 4 płyty studyjne:

* Wiatr wieje tam gdzie chce (1998)

* Berakha (2001)

* Kokon (2003)

* Jeden (2007)

Mimo wcześniejszego braku wsparcia dużej wytwórni, grupa od lat kroczy konsekwentnie do przodu grając muzykę coraz mocniejszą i coraz mniej skłonną do kompromisów. W 2004 roku Pneuma rozstaje się z managerem, a po zignorowaniu albumu „Kokon” przez wytwórnie muzyczne nie ma też perspektyw na znalezienie wydawcy. Zespół czując gorycz związaną z kondycja polskiego muzycznego show-biznesu zamyka się w klaustrofobicznej przestrzeni sali prób gdzie powstaje materiał na płytę „Jeden”. Pełen brudu, prawdziwy i szczery do bólu – krew, pot i łzy. Krążek okazał się przełomowy w historii grupy. Dzięki niemu zespół trafił do szerszej publiczności i wciąż mimo braku wsparcia medialnego zdobywał coraz większe grono fanów. Nadchodząca płyta „Apatia” ma duże szanse żeby ostatecznie potwierdzić aspiracje zespołu do grania w pierwszej lidze polskiego metalu.

Polecane

Share This