Nowa płyta The Cure będzie ostatnią?


2021.06.14

opublikował:

Nowa płyta The Cure będzie ostatnią?

fot. mat. pras.

Kilka dnia temu w sieci pojawił się nowy numer Chvrches z gościnnym udziałem Roberta Smitha. Promując singiel „How Not To Drown” lider The Cure odpowiada także na pytania dotyczące macierzystego zespołu i jej od dawna wyczekiwanego albumu. Zapowiadane na ten rok wydawnictwo będzie następcą wydanego w 2008 roku „4:13”. Niestety, wygląda na to, że będzie to też pożegnalny album brytyjskiej grupy.

Nowy materiał Cure jest bardzo emocjonalny. To jak 10 lat życia wydestylowane do kilku godzin. Nie sądzę, byśmy kiedyś nagrali jeszcze coś innego. Zdecydowanie nie zrobię tego kolejny raz – zadeklarował Smith.

W ubiegłorocznym wywiadzie udzielonym Zane’owi Lowe’owi lider The Cure przyznał, że obok albumu zespołu pracuje także nad solowym wydawnictwem, zdradzając, że jedno z nich jest zdecydowanie mroczniejsze od drugiego. Obie płyty mają ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

Sprawdź także: CHVRCHES nagrali wspólny utwór z wokalistą The Cure

Singiel Chrvches nie był jedynym utworem z udziałem Smitha w ostatnim czasie. Lider the Cure pojawił się także w „Strange Timez” z ubiegłorocznej płyty Gorillaz „Song Machine”, przygotował także remix „Teenager” na potrzeby reedycji „White Pony” Deftones z okazji jej 20-lecia.

Polecane

Share This