Nowa płyta Wojtka Pilichowskiego


2012.10.06

opublikował:

Nowa płyta Wojtka Pilichowskiego

Znany wirtuoz gitary basowej wraz ze swoim zespołem („Wojtek Pilichowski Band”) wydał płytę z koncertem zarejestrowanym na Zamku Kliczków. Album dostępny jest w dwóch formatach: DVD oraz CD.

To już 11. solowy album najbardziej rozpoznawalnego za granicą polskiego basisty. Jego płyty rozeszły w kraju i za granicą w nakładzie ponad 100.000 egzemplarzy a on sam był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Siedmiokrotnie został wybrany najlepszym polskim basistą przez czytelników magazynu „Gitara i Bas”, jest też czterokrotnym laureatem nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Od 2005 roku gości na wszystkich festiwalach basowych: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Wspólnie z Leszkiem Możdżerem otwierał koncert samego Marcusa Millera, grywał na jednej scenie z muzykami z całego świata takimi jak Thomas Lang, Tony Royster J. czy Greg Bizonet.

Współpracował też z wieloma polskimi gwiazdami, między innymi z Janem Borysewiczem, Natalią Kukulską, Kasią Kowalską, Zbigniewem Hołdysem, Grażyną Łobaszewską czy Edytą Górniak, a także z wielkimi muzykami jazowymi takimi jak Tomasz Szukalski, Piotr Baron czy też z Krzysztofem Ścierańskim i Mietkiem Jureckim, z którymi stworzył niezwykłe basowe trio. Pilichowski jest też producentem najnowszego singla Krystyny Prońko, którego premiera nastąpi już wkrótce.

Na najnowszym krążku znajdziemy przekrojowy materiał z bogatego dorobku Artysty wykonany podczas trwającego niemal 2 godziny koncertu. Znalazły się tu zarówno utwory z ostatniej jego płyty „Fair of Noise” (2010), jak i ze starszych albumów, w tym debiutanckiego krążka „Wojtek Pilichowski” (1994). Nie brakuje także licznych niespodzianek muzycznych zarówno od strony aranżacyjnej jak i wykonawczej.

Razem z Wojtkiem skład jego zespołu tworzą zdolni muzycy młodego pokolenia: Lena Romul, Artur „Boo Boo” Twarowski, Tomek „Żaba” Mądzielewski, Tomek „Świder” Świerk oraz Mateusz Biegaj.

Polecane

Share This