Nowa płyta zespołu IRA „X” już 16 kwietnia


2013.02.26

opublikował:

Nowa płyta zespołu IRA „X” już 16 kwietnia

Po blisko czterech latach, od momentu wydania złotej  płyty „9”, zespół IRA wszedł do studia, a efekt ich pracy będzie miał premierę 16 kwietnia 2013 roku. Długo wyczekiwany, najnowszy album „X”, bo o nim właśnie mowa to wiele godzin pracy, które zaowocowały niecodziennym, bo dwupłytowym wydawnictwem zespołu. Pierwszy krążek zawierać będzie 10 premierowych utworów, a wśród nich dobrze już znane single „Taki sam” oraz „Szczęśliwa”. Drugi krążek będzie prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów i miłośników  zespołu IRA. Nigdy dotąd, czyli przez 25 lat na scenie muzycy nie nagrali swoich utworów w wersjach anglojęzycznych. Aż do teraz…

Muzycy postanowili nagrać w języku angielskim 3 piosenki. Będą to świetnie znany „Mój Bóg” z płyty „9” oraz  2 piosenki z nowego krążka: „Taki sam” i „Styks”. Poza tym novum na drugiej płycie zamieszczone zostały największe przeboje w nowych, niepublikowanych dotąd aranżacjach. Dodatkowym bonusem będzie przepiękny blues zaśpiewany wspólnie z Patrycją Markowską.

Cała płyta będzie jak zwykle utrzymana w rockowej stylistyce zespołu ale nie zbraknie też spokojniejszego, gitarowego grania i melodyjnych piosenek. Jak widać po zapowiedziach i  tym razem zespół IRA nie rozczaruje swoich fanów.

Polecane

Share This