Nowe Arctic Monkeys? „To zdecydowanie nie ciężka, gitarowa płyta”

Album mógłby być solowym krążkiem Alexa Turnera?


2018.04.24

opublikował:

Nowe Arctic Monkeys? „To zdecydowanie nie ciężka, gitarowa płyta”

foto: mat. pras.

Reklamując swoje nadchodzące płyty artyści bardzo często zapowiadają, że tym razem zaskoczą fanów. Ostatecznie bywa z tym różnie, ale wygląda na to, że w przypadku Arctic Monkeys słuchaczy przyzwyczajonych do gitarowego oblicza zespołu, czeka spora niespodzianka. W wywiadzie dla „MOJO” muzycy zdradzili, że po sukcesie „AM” zmienili podejście do pracy i nad nowymi piosenkami pracowali przede wszystkim w oparciu o fortepian, co pozwoliło im na uzyskanie większej swobody zarówno w kwestii brzmienia jak i ekspresji.

Poświęciłem się pisaniu, siedząc przy fortepianie i robiąc to, czego wcześniej nie robiłem. To dało mi możliwość udania się w miejsca, do których wcześniej trudno mi było dotrzeć – powiedział Alex Turner, dodając, że zmiana formuły komponowania pozwoliła mu spojrzeć szerzej na piosenki.

Gitarzysta Jamie Cook dodał, że grupa nie chciała nagrywać „AM 2”. Dodał także, że nowe piosenki przez pewien czas brzmiały jakby miały trafić na solową płytę lidera. – Myślę, że zwłaszcza na początku tak było, ponieważ piosenki były stosunkowo proste – fortepian, wokal, brak gitar. Al bił się z myślami: „Czy to jest Arctic Monkeys, czy może zmierzam gdzie indziej” – powiedział Cook, dodając: –  Na pewno nie jest to ciężka, gitarowa płyta. Nie typowa dla tego, co robiliśmy wcześniej. Wymagała od nas sporo przemyśleń.

„Tranquility Base Hotel & Casino” ukaże się 11 maja. 4 lipca grupa wystąpi na głównej scenie Open’era.

Polecane