Nowe brzemienia na Seven Festival


2012.04.12

opublikował:

Nowe brzemienia na Seven Festival

Znani są kolejni wykonawcy, którzy zagrają w tym roku na Seven Festival Music & More Węgorzewo 2012, który odbędzie się w dniach 12-15 lipca. Do już potwierdzonych doszyły kolejne grupy, które mimo młodego rockowego wieku już coś znaczą na mapie muzycznej naszego kraju.

 

Zespół Complane powstał na początku 2008 roku i w krótkim czasie zadebiutował na festiwalu „Zgrzyty” 2008. W roku 2009 zespół supportował legendarną grupę Budgie. W 2010r. zespół rozpoczął nagrywanie debiutanckiego albumu, w międzyczasie koncertował w kraju i za granicą. W styczniu 2012r. ukazała się pierwsza płyta zespołu- „Other point of view”.

 

The Lollipops – zespół rockowy założony w Olsztynie w 2008 roku. W tym samym roku zespół zagrał w Toruniu na festiwalu Dzień Białej Flagi, gdzie został zauważony przez Leszka Biolika, który zrealizował nagrania do pierwszego singla zespołu – Good Girl. W tym samym roku utwór zadebiutował na Liście Przebojów Programu Trzeciego gdzie dotarł do dwudziestego miejsca. Muzyka zespołu nawiązuje do stylistyki lat 50. i 60 XX w.

Ziemianie – polska, electro-bluesowa grupa muzyczna, powstała w Gdańsku w 2006 roku. Grupa debiutowała scenicznie na „Heineken Open’er” w Gdyni w 2007 roku, gdzie została bardzo ciepło przyjęta przez szeroką, międzynarodową publiczność. Kolejne kroki sceniczne takie jak trasa koncertowa z zespołem Coma oraz występ na festiwalu MTV, pozwoliły na zdobycie jakże potrzebnego szlifu scenicznego, krystalizując tym samym styl grupy – łączący rockową zadziorność z elektronicznym bogactwem barw.

Cuba de Zoo, grupa, która na polskiej scenie rockowej pojawiła się w 2010 roku. Cuba de Zoo to najlepsze co mogło wydarzyć się w polskiej muzyce, to przypomnienie tego czym powinny być bardzo dobre rockowe piosenki. Solidne gitarowe brzmienie, doskonała pulsująca sekcja, ujmujące chórki, charyzmatyczne, melodyjne wokale i co najważniejsze niebanalne teksty w rodzimym języku, które naprawdę są „o Czymś”! Wszystko to powoduje, że od ich bezpretensjonalnych, fajnych utworów ciężko się uwolnić.

 

Kuśka Brothers. Początki zespołu datują się na pierwszą połowę lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Nazwa Kuśka Brothers zaczęła funkcjonować około roku 1993r. Wyjątkowo obfitymi w dobre wydarzenia okazały się lata 2002 – 2003. Zespół zagrał na Przystanku Woodstock i pojawił się w „Najgłośniejszym polskim filmie” dokumentującym festiwal. Sierpień 2003 to wyróżnienie na Union of Rock w Węgorzewie.

NOKO powstaje na przełomie 2004 i 2005 roku. Zespół NOKO jest tworem zawierającym w sobie muzyczną siłę dźwięków trzech zaprawionych od lat w bojach muzyków oraz linie wokalne przepełnione przestrzenią pełną emocjonalnej myśli w muzyce. W Noko przewijają się elementy : rock, metal, grunge i alternative. To prawdziwy amerykański rock prosto z Warszawy. Jeden z tych zespołów, na których koncert wpadasz przypadkowo, a potem chcesz, żeby grali co tydzień.

Raggafaya – polski zespół muzyczny, który powstał w 2004 roku w Koszalinie. Styl zespołu łączy w sobie wiele gatunków muzycznych (Reggae, Ragga, Dancehall, Ska, Rock, Hip-Hop) z przekazem tekstowym. Na festiwalu Ostróda Reggae Festiwal zespół zdobył pierwszą nagrodę w postaci możliwości nagrania singla. W wyniku tego ukazała się pierwsza płyta zespołu pod nazwą Bongoizm. Zespół wiele koncertuje u boku uznanych formacji, między innymi: Farben Lehre, Kult, Paprika Korps, O.S.T.R., Enej, Big Cyc, Mr. Zoob, Star Guard Muffin.

 

Grupa MJUT powstała we wrześniu 2004 roku w Działdowie. W pierwszych latach działalności wziął udział w wielu festiwalach i przeglądach. W świecie tanecznych rytmów i nastawionej na komercyjny sukces pseudo niezależności MJUT jawi się jako zjawisko świeże i wyjątkowe. Niekonwencjonalnie podane gitary i szczypta ambitnej elektroniki stały się znakiem rozpoznawczym grupy. Debiut MJUT zachwyca rozsądnie eklektycznym podejściem i urzekającym klimatem.

 

Mela Koteluk to utalentowana wokalistka o urzekająco ciepłej barwie głosu, a przy tym młoda autorka tekstów o zaskakująco dojrzałym, głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje. Bajkową narracją i przestrzennym brzmieniem instrumentów buduje wciągający klimat swoich piosenek. Świadomie romansuje w nich z estetyką dream popu, łobuzersko puszczając oko do eklektycznych konwencji. Doświadczenie na scenie Mela zawdzięcza między innymi występom z Gabrielą Kulką i legendarną grupą Scorpions.

 

Chassis – polski hardrockowo – numetalowy zespół muzyczny założony w 1999 roku w Gdańsku kiedy to do muzyków grupy Cierń dołączył wokalista Not Quite Metal, Michał Gabryelczyk. Muzyka grana przez Chassis jest wypadkową rocka i metalu, charakteryzuje się niskim brzmieniem gitar oraz melodyjnym wokalem w odpowiednich momentach przybierającym drapieżny charakter. Największym sukcesem zespołu jest zdobycie drugiego miejsca w podsumowaniu rocznym 2004 Listy Przebojów Radia Gdańsk dzięki piosence There`s A Place.

 

Freaks On Floor – Trzech mieszkańców Wilna rockowej publiczności w Polsce są znani od roku, gdy w sposób bezdyskusyjny wygrali konkurs na Seven Festival. Znani ze swojej energii i niekontrolowanych wybuchów egocentrycznej charyzmy podczas występów na żywo. Freaks On Floor mieszają funk, jazz, hip-hop i rock tworząc niezapomniany muzyczny klimat. Na swoim koncie mają dwie płyty: “Freaky Wonder” z czerwca 2010 r. i „Hello Girls” z grudnia 2011 r. Są laureatem wielu litewskich festiwali.

Przypominamy że na festiwalu wcześniej zostały potwierdzone następujące grupy: Armia, Luxtorpeda, Farben Lehre, KSU, Voo Voo, Jelonek, Power of Trinity, New Model Army, My Riot, Acid Drinkers, Dżem oraz Chemia I Goście

KUP BILET:


 

Polecane

Share This