Nowe Gwiazdy Hip Hop Kemp 2009

Devin The Dude, Killa Kela i Reef The Lost Cauze otwierają listę nowych wykonawców na sławnym festiwalu HH


2009.06.09

opublikował:

Nowe Gwiazdy Hip Hop Kemp 2009

Poszerzyła się lista wyjątkowych artystów, którzy uświetnią swoją obecnością ósmą edycję legendarnego światowego eventu kultury hip-hop – festiwalu Hip Hop Kemp 2009 w czeskim Hradec Králové. Wśród ogłoszonych twórców są pierwsi Polacy, którzy razem z innymi zawodnikami sprawią że trzy festiawalowe dni (20-22.08.2009) w czeskim Hradec Králové będą tymi niezapomnianymi…

Najbardziej wyluzowany raper na Południu USA, do tego prawdziwa legenda wśród fanów g-funku i zabawnych opowieści o dziewczynach, jointach i winie. Pełen energii i charyzmy, wręcz idealny kandydat do wystąpienia na tym festiwalu… mowa tu oczywiście o Devin The Dude.

Kolejnym artystą, któremu występy na scenie sprawiają ogromną radość to Killa Kela, czyli światowej klasy beatboxer, pionier multiinstrumentalizmu, często współpracujący z różnymi przedstawicielami sceny hiphopowej i brzmień miejskich. Jego występ na HHK 2004 przeszedł do historii Festiwalu z Atmosferą. Kela kilkakrotnie gościł w Polsce, za każdym razem zdobywając nowe rzesze wielbicieli.

Jeden z liderów podziemnego kolektywu Army Of The Pharaohs to utalentowany i charakterystyczny Reef The Lost Cauze. Z pewnościa pokażę dawkę naprawdę mocnego stylu na tegorocznym Hip Hop Kemp.

Mega utalentowany raper i producent z Detroit Black Milk po ostatnim występie w Hradec Kralove w 2007 roku zebrał masę pozytywnych komentarzy, związanych z jego świetnie ocenionym krążkiem „Tronic”. W tym roku zobaczymy go razem z charyzmatycznym przedstawicielem Aftermath (wytwórni Dr. Dre) – Bishop Lamont`em z Kalifornii. Będzie to wspaniała okazja, by usłyszeć na żywo materiał z porywającej płyty Black Milka.

Pierwszy rodzimy akcent w tegorocznym line-upie to polsko-amerykańska kooperacja: El Da Sensei The Returners. Raper z klasycznego nowojorskiego składu The Artifacts oraz dwójka polskich producentów/didżejów gwarantują na scenie dawkę pozytywnej energii w dodatku bujających podkładów. Jest to mieszanka wręcz pożądana przez tysiące fanów klasycznego rapu.

Ze Stanów Zjednocznych będziemy mieli okazję zobaczyć jeszcze między innymi nowojorskiego rapera Torae (współpracującego stale z producentem Marco Polo) k tóry swoim najnowszym singlem „Party Crashers” i materiałem z pewnością rozbuja publikę do granic możliwości. Jeśli tego mało to wystąpią również nowatorscy U-N-I oraz John Robinson czyli Lil` Sci z Scienz Of Life.

Kolejnym akcentem z Wysp będzie legenda brytyjskiego hip-hopu czyli Blak Twang, znany także jako Tony Rotton. Nie zabraknie także kolektywu Snowgoons, których wspierać będzie Sicknature. Zamykając tą odsłonę line-up`u dopisujemy również Strapo z DJ`em Spinhandz ze Słowacji.

Bilety na Hip Hop Kemp 2009 są dostępne w polskiej przedsprzedaży w sieci EMPiK oraz za pośrednictwem www.hiphopkemp.pl

Agencja joytown zaprasza na: HIP HOP KEMP 2009

20-22 sierpnia 2009 r.

FestivalPark, Hradec Králové (Czechy)

Bilety: 158 PLN (IV-V), 178 PLN (VI-VII), 198 PLN (VIII) (dostępne na http://www.ticketonline.pl/ i w sieciach EMPiK)

Info: http://www.hiphopkemp.pl/ 

Wystąpią m.in.:

– Method Man /USA/

– La Coka Nostra (w tym. Everlast, Danny Boy i DJ Lethal z House of Pain, Ill Bill, Slain, Big Left)/USA/

– Devin The Dude /USA/

– El Da Sensei & The Returners /USA, PL/

– Bishop Lamont & Black Milk /USA/

– Termanology /USA/

– Lady Sovereign /UK/

– Killa Kela & Bashy /UK/

– Blak Twang a.k.a. Tony Rotten /UK/

– Reks Soul Theory & DJ DBefekt /USA, FR/

– John Robinson (Lil` Sci from Scienz Of Life) /USA/

– Reef The Lost Cauze /USA/

– Sicknature Snowgoons /DK, D/

– Strapo & DJ Spinhandz /SK/ Torae /USA/ U-N-I /USA/

– B.o.B. /USA/

– Blu & Exile /USA/

– Fallacy /UK/

– Cymarshall Law /USA/

– Indy & Wich /CZ/

– Kontrafakt /SK/

– PIO Squad /CZ/ MySpace

– Moja Reč /SK/

Polecane