Nowe gwiazdy w line-upie Cieszanów Rock Festiwalu

Karnety oraz bilety jednodniowe znajdziecie na Eventim.pl.


2016.01.19

opublikował:

Nowe gwiazdy w line-upie Cieszanów Rock Festiwalu

Kojarzysz symbol Crimson Ghost Skull? Piracka czaszka z logotypu amerykańskiej kapeli Misfits, obok języka Stonesów i motocyklowej ramoneski, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli rock&rolla. Zespół otwiera listę zagranicznych wykonawców tegorocznej edycji Cieszanów Rock Festiwal. Misfits wykonuje muzykę z gatunku horror – punk, oprawioną na koncertach efektami specjalnymi i wyrazistym wizerunkiem wykonawców. Do fascynacji ich stylem muzycznym niejednokrotnie przyznawali się tacy wykonawcy jak m.in. Metallica czy Red Hot Chili Peppers. Obecnie grupę Misfits tworzy trio w składzie: Jerry Only, Eric „Chupacabra” Arce i Dez Cadena. Ostatnia, autorska płyta zespołu „The Devil`s Rain” ukazała się w 2011 roku, z kolei w 2013 roku muzycy wydali album koncertowy „Dead Alive”.

W programie sierpniowej imprezy nie zabraknie również przedstawicieli polskiej sceny metalowej. Z nowym materiałem do Cieszanowa przyjedzie zespół Vader. Olsztyńska kapela spod znaku death metalu gra już ponad 30 lat, koncertując pod każdą szerokością geograficzną, u boku gwiazd światowego formatu. Podczas CRF 2016 Vader zagra przedpremierowo utwory z nowej, planowanej na 2016 rok, autorskiej płyty.

Do składu artystów CRF 2016 dołączył również Tymon Tymański wraz z grupą Tymon&The Transistors. Zespół gra głównie muzykę rockową, ale chętnie sięga również do inspiracji jazzem i muzyką alternatywną. Podczas Cieszanów Rock Festiwal 2016 muzycy zagrają materiał z albumu „Wesele”, znanego również z kultowego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Ale na tym nie kończy się przygoda Tymanśkiego z CRF 2016. Muzyk, jako konferansjer sceny głównej, będzie towarzyszył festiwalowiczom przez cały czas trwania imprezy – Temu festiwalowi przyświeca rockowy duch, który jest jak najbardziej zgodny z tym, co od 30 lat robię na scenach polskich. Tym razem będzie mnie można spotkać w Cieszanowie przez trzy dni, ponieważ będę oficjalnym konferansjerem festiwalu. Ale co najważniejsze pojawię się w Cieszanowie ze swoim zespołem Tymon&The Transistors, z którym dokonam rozłożenia na czynniki pierwsze czyli zagrania pierwszy raz w historii i jedyny w 2016 roku całej płyty „Wesele”, czyli ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule. Będzie to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ w Cieszanowie zamierzamy zagrać wszystkie piosenki z płyty „Wesele” dokładnie tak, jak są na płycie – mówi i zaprasza Tymon Tymański.

Cieszanów Rock Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 18 – 21 sierpnia w Cieszanowie.

Od 1 stycznia 2016 r. cena 3 – dniowego karnetu na CRF 2016, bez pola namiotowego, to 110 zł. Jednocześnie informujemy, że od 1 stycznia ruszyła przedsprzedaż karnetów na pole namiotowe w cenie 30 zł od osoby. Ilość karnetów na pole namiotowe jest ograniczona.

Ogłoszone do tej pory zespoły to: w ramach specjalnego, monograficznego przeglądu twórczości Kazika Staszewskiego „3xKazik”: KNŻ – Kazik Na Żywo (jedyny koncert w 2016 roku), Kult z jednorazowym wykonaniem płyt „Tata Kazika” i „Tata 2” oraz Kazik & Kwartet ProForma ze specjalnym, niespodziankowym koncertem, a także zespół Lej Mi Pół.

Polecane