Nowi artyści na Red Bull Music Academy Weekender


2014.05.06

opublikował:

Nowi artyści na Red Bull Music Academy Weekender

Ilość koncertów, które odbędą się na festiwalu Red Bull Music Academy Weekender przekroczyła właśnie liczbę 30. Do grona artystów, którzy wystąpią na terenie Pałacu Kultury i Nauki dołączyli: kolektyw Soulection (Mr. Carmack, ESTA, Joe Kay, The Whooligan), Niewidzialna Nerka na Żywo (Vienio, Ras, Night Marks Electric Trio, DJ Steez), Studio Barnhus (Kornel Kovacs b2b Petter Nordkvist), obecny na zdjęciu duet Flirtini (Ment XXL, Jedynak), Mr. Krime oraz Kwazar.

 

Grono artystów i unikalnych koncertów, które odbędą się czerwcowy weekend w Warszawie powiększa się z każdym tygodniem. Na terenie Pałacu Kultury i Nauki wystąpią m.in.: Danny Brown, Brodka XS, Onra, Moritz von Oswald feat. Tony Allen & Max Loderbauer, Shed, Diamond Version, FaltyDL, Jessy Lanza, Rebeka, Mikromusic oraz Eltron John.

{Diil}

Uczestnicy festiwalu będą również świadkami premierowego, audio-wizualnego występu Niewidzialnej Nerki – projektu wytwórni S1 Warsaw, która razem z plejadą producentów wzięła na warsztat klasyki polskiego rapu z lat 90.. Na RBMA Weekender utwory z Niewidzialnej Nerki zabrzmią na żywo za sprawą: Vienia z Molesty, Rasa z Rasmentalism, Night Marks Electric Trio oraz DJ Steeza.

W Warszawie usłyszymy również członków kolektywu Soulection, który skupia się na wynajdywaniu dobrej muzyki z bitowym pulsem i oryginalnym sznytem. Ich misja zawiera się w maksymie „The Sound Of Tomorrow”, którą starają się w każdym przejawie swojej działalności. W Warszawie kolektyw reprezentować będą Mr Carmack, Esta, Joe Kay i The Whooligan.

Kolejny kolektyw, który wystąpi na festiwalu to Studio Barnhus reprezentowane przez Kornéla Kovácsa i Pettera Nordkvista. Sety szefów wytwórni to wyjątkowa uczta dla miłośników house’u i techno. Flirtini, czyli Ment XXL (Rasmentalism) i Jedynak (S1 Warsaw), podbili Polskę gorącymi imprezami ze wschodzącymi gwiazdami muzyki elektronicznej i składanką, na której zebrali śmietankę rodzimych producentów nowoczesnych bitów.

{sklep-cgm}

 

Mr. Krime to legenda – wyśmienity producent i DJ, który potrafi wpleść scratch w utwór niczym najlepszy instrument na świecie. Jego najnowsza epka, wydana nakładem U Know Me Records, zawiera w sobie niewyobrażalne ilości funku. Do grona artystów wydarzenia dołączy również Kwazar, połówka Temper Temple, absolwent Red Bull Music Academy i właściciel Studia Gagarin, w którym dopieszczał takie hity, jak “Krystyna” Ptaków, czy wspomniany wcześniej projekt Niewidzialna Nerka. W swoich setach i produkcjach stawia na bas, a na jego setach nie sposób usiedzieć.

Red Bull Music Academy Weekender to podróżujący po ikonicznych miastach świata festiwal, który gromadzi najświeższe muzyczne zjawiska, kształtujące współczesne brzmienie muzyki. Po wcześniejszych edycjach w Madrycie, Sztokholmie i Tokio, wydarzenie zawita do Warszawy. Polska odsłona odbędzie się między 5 a 7 czerwca na terenie Pałacu Kultury i Nauki, gdzie przez trzy dni odbędzie się ponad 30 występów.

Polecane

Share This