Nowi wykonawcy w line-upie Przystnaku Woodstock

Do składu imprezy dołączyły dwa zagraniczne zespoły.


2017.04.05

opublikował:

Nowi wykonawcy w line-upie Przystnaku Woodstock

foto: WOŚPfoto: WOŚP

Line-up 23. Przystanku Woodstock powiększył się o dwa zespoły – niemiecki Annisokay oraz brytyjski Molotov Jukebox. Obie grupy zaprezentują się na małej scenie tegorocznego festiwalu.

Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Amon Amarth, Trivium, Orange Goblin, Kyle Gass Band, The Exploited, The Qemists, Nothing But Thieves, Slaves, Prong, Wilki, The Bloody Beetroots, Łąki Łan, Tabu, Blues Pills, Dub Inc., Mando Diao, Clock Machine i Frank Turner & The Sleeping Souls. Kolejnych artystów poznamy wkrótce.

Annisokay to pięcioosobowy skład z Niemiec. Wielbiciele ciężkiej, ale jednocześnie melodyjnej metalowej muzyki już od dłuższego czasu mają ten zespół na oku, bo ich twórczość to doskonały przykład na połączenie rocka i metalu.

Dorobek Annisokay to interesująca, nowoczesna muzyka, w której potężna linia melodyczna łączy się z elementami uduchowionego grania i agresywnym, mocnym wokalem. Zespół wydał dotychczas trzy płyty. Debiutanckie nagranie Annisokay, „The Lucid Dream[er]” ujrzało światło dzienne w 2014 roku, a w 2015 ukazał się drugi album formacji zatytułowany „Enigmatic Smile”, który wkroczył na niemieckie listy przebojów na dość wysokiej, 68.. Ich najnowsze wydawnictwo, „Devil May Care” ukazało się na jesieni 2016 roku. W tym samym roku zespół pracował nad EP-ką zawierającą covery czterech utworów Michaela Jacksona, honorując w ten sposób ponadczasową twórczość artysty, który jest inspiracją za nazwą zespołu. Wydawnictwa Annisokay spotkały się z przychylnymi recenzjami i wywołały duże zainteresowanie wielbicieli mocnej muzyki.

Londyński sekstet Molotov Jukebox to światowej sławy twórcy współczesnej muzyki z gatunku world music. Muzycy wystąpili na wszystkich najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwalach takich jak m.in. Glastonbury, Eurosonic i Womad, udowadniając, że ich muzyczny czar i sceniczna charyzma nie mają sobie równych. Wiosną 2016 roku wydali swój drugi album „Tropical Gypsy”, który powtórzył sukces ich debiutanckiego nagrania „Carnival Flower” (wydanego w 2014 roku). Molotov Jukebox grają muzykę tak wyjątkową, że ich fani stworzyli termin „gyp-step” by określić ich słoneczną, pełną werwy i ciepła twórczość.

Połączenie zmysłowego głosu Natalii Teny ze skocznymi dźwiękami akordeonu, bałkańskiego śpiewu skrzypiec, potężnej latynoskiej linii melodycznej trąbki i mocnej sekcji rytmicznej daje niepowtarzalny rezultat. Tłumy natychmiast podrywają się do tańca. Wybuchowe i pełne werwy występy Molotov Jukebox, które przeradzają się w taneczne fiesty, na długo pozostają w pamięci. Muzycy udowadniają że taniec nie zna granic i jest uniwersalnym językiem porozumienia między ludźmi.

Po odsłuchaniu pierwszych dźwięków z płyty nadesłanej na tegoroczne Eliminacje do Przystanku Woodstock, jurorzy byli pewni, że za sprawą barwnego zespołu z Wielkiej Brytanii woodstockowe pole zamieni się w roztańczony, rozbujany i kolorowy karnawał i bez chwili wahania zaprosili ich na festiwal.


Polecane