Nowi wykonawcy na Hip Hop Kempie


2014.06.10

opublikował:

Nowi wykonawcy na Hip Hop Kempie

To już czternasta odsłona artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznego festiwalu Hip Hop Kemp. Tym razem szeregi line-upu zasilają sami kempowi weterani! Od 21 do 23 sierpnia w czeskim Hradec Králové zobaczymy skład CunninLynguists, duet O.S.T.R. & Marco Polo, Bukę, który będzie wspierał na scenie Pokahontaz, a także reprezentantów sceny niemieckiej i słowackiej – ekipę Witten Untouchable i rapera Vec.

Jedna z najlepszych i najpopularniejszych alternatywnych ekip w światowym hip-hopie powraca do Festivalparku po siedmiu latach nieobecności! Motorem napędowym całego CunninLynguists są produkcje Kno, daleko odbiegające od typowych podkładów rapowych. Nie tylko dobrym flow, ale także genialnymi produkcjami, pochwalić się może również Deacon The Villain – z jego twórczości korzystał m.in. KRS-One. Skład zasilany także przez rapera Natti to kolejny po CeeLo Greenie reprezentant południowych rejonów Stanów Zjednoczonych, który w sierpniu zamelduje się na czeskiej ziemi.

O.S.T.R. to bezdyskusyjnie absolutna legenda polskiej muzyki, znakomity raper i jeszcze lepszy producent, łodzianin z krwi i kości. Marco Polo zaś, to postać znana i szanowana w całym świecie hip-hopowym, genialny beatmaker współpracujący ze ścisłą czołówką raperów. Połączenie scenicznej charyzmy i wieloletniego doświadczenia Ostrego z wysoką jakością muzyczną i niesamowitymi produkcjami, którymi cechuje się Marco Polo, gwarantuje niepowtarzalne koncertowe doznania.

{sklep-cgm}

Buka wystąpi razem z zespołem Pokahontaz. To nie przypadek, że raper zagra razem z Fokusem, Rahimem, DJ Bambusem i Minixem – jest on pierwszym ujawnionym gościem na najnowszej płycie „Reversal”. Po znakomicie przyjętym krążku Habitat, już w najbliższy wtorek 10 czerwca Rahim i Fokus zaprezentują kolejny singiel zwiastujący ich najnowszy album. Klip pojawi się o godz. 19:00 na kanale MaxFloRecTV i towarzyszyć będzie utworowi pt. „W Ruch”.

Vec, to słowacki raper, DJ i producent, weteran hiphopowej sceny związany z nią od roku 1992, kiedy to zaczął współtworzyć ekipę Trosky. Autor genialnych albumów pt. Trosky oraz Dobré Ráno, które zostały nominowane do wielu prestiżowych nagród w kategoriach album roku, najlepszy występ oraz singiel roku. Witten Untouchable to czwórka artystów z Niemiec, którzy z powodzeniem rozkręcają wiele pobocznych projektów czy solowe kariery. W sierpniu raperzy i producent połączą siły na kempowej scenie.

Do tej pory do line-upu festiwalu Hip Hop Kemp dołączyli między innymi: Onyx (USA), Ceelo Green (USA), KRS-One (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Madchild (CAN), Black Milk (USA), Black Moon (USA), Dillon Cooper (USA),  P Money (USA), Snak the Ripper (CAN), Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Dynasty (UK), Mc Melodee (NL), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism, Ten Typ Mes, Eripe & Quebonafide, Kękę i Sztigar Bonko.

Nowi wykonawcy na Hip Hop Kempie

W najnowszej odsłonie kempowych artystów mamy undergroundowych graczy, którzy postanowili połączyć swoje siły w świeże kolaboracje. Na pierwszy rzut do line-upu dołączył szyld Ugly Heroes, pod którym kryją się Apollo Brown, Verbal Kent i Red Pill. Jeden z najlepszych klasycznych producentów ostatnich lat i dwóch raperów o mocnych stylówkach, których podziemne dokonania znaczą bardzo wiele – ta trójka to idealny przykład, że nawet w obecnym, mocno newscholowym rapie można robić coś na wysokim poziomie, nie tracąc przy tym klasycznej hip-hopowej duszy. Podobne wartości wyznawane przez całą trójkę doprowadziły do stworzenia kapitalnej płyty, którą od maja poprzedniego roku słuchać mogą słuchacze na całym świecie. A już w sierpniu ich dokonania na żywo będzie mógł usłyszeć każdy kto zamelduje się w Hradec Králové.

{Diil}

Drugi skład to przedstawiciele nowojorskiego podziemia, które od zawsze cechowało się ogromnym potencjałem. Potwierdzeniem tych słów jest dwójka raperów, którzy w ostatnim czasie postanowili połączyć swoje siły i zaprezentować światu moc drzemiącą w ich współpracy – straight out of Brooklyn, duet w którym nie ma słabego punktu, czyli Torae i Skyzoo jako Barrel Brothers! Po kilku wspólnych kawałkach, które udowodniły, że dogadują się ze sobą za mikrofonami jak mało kto, musiało się to skończyć wspólnym albumem. The Barrel Brothers Album ukaże się już w maju, a kilka miesięcy później każdy obecny na Hip Hop Kempie 2014 będzie mógł przekonać się o wielkiej sile tkwiącej w tym duecie.

Ostatni raperzy w dzisiejszej odsłonie to reprezentanci Polski. Łączy ich nie tylko bezkompromisowość, umiejętność formułowania dosadnych punchy czy przywiązywanie dużej wagi do rapowej techniki, ale też pojawienie się w ostatnim czasie na polskiej rap-scenie, które można określić w jeden sposób – „wejście z buta”. Eripe i Quebonafide pojawią się na 13. edycji HHK! Podsumowaniem działalności obu graczy jest ich wspólna płyta z końcówki poprzedniego roku pt. Płyta roku, która potwierdziła ogromny potencjał drzemiący w tej dwójce oraz to, że świetnie uzupełniają się na trackach.

{sklep-cgm}

Na 13. edycji festiwalu Hip Hop Kemp od 21 do 23 sierpnia 2014 pojawią się między innymi: Onyx (USA), Dilated Peoples (USA), The Pharcyde w składzie Fatlip, Slimkid3, J-Swift, L.A. Jay i K-Natural (USA), Action Bronson (USA), Black Milk (USA), Black Moon (USA),  Rapsody & 9th Wonder (USA), DJ Static & Nat Ill J-Spliff, Temu, Peaceful James i Nappion (DK), Samy Deluxe (DE) oraz polscy reprezentanci – Pokahontaz, Rasmentalism, Ten Typ Mes i Sztigar Bonko.

4-dniowe karnety można nabyć w cenie 189 PLNów i 379 PLNów (VIP) w internetowym sklepie polskiego promotora festiwalu joyStore.

Hip Hop Kemp

21-23 sierpnia 2014

Festivalpark, Hradec Králové, Czechy

www.hiphopkemp.pl

Popularne newsy

Polecane

Share This