Nowi wykonawcy na Open’erze


2013.06.16

opublikował:

Nowi wykonawcy na Open’erze

Organizatorzy Open’er Festival ujawnili kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na scenie podczas tegorocznej odsłony festiwalu. Tym razem są to młodzi wykonawcy z Polski. Poniżej znajdziecie kilka podstawowych informacji na ich temat oraz próbkę możliwości całej siódemki.

Teielte. Czołowa postać jednej z naszych ulubionych polskich wytwórni – U Know Me Records. Sporo abstrakcyjnego hip hopu i elektronika, to to co wyjątkowo lubimy w twórczości Płocczanina. Produkuje tak, jakby urodził się w Londynie albo Los Angeles. W ciągu roku wydał dwie świetne EPki: „Wooden Love” i „Crystaline”. 

XX▲N▲XX to Klaudia i Michał. Choć pochodzą z różnych miast, spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu „X Factor”, poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Właśnie związali się z U Know Me Records.

Sambor, młody songwriter uznany przez Myspace za „jeden z najciekawszych polskich głosów”. W listopadzie 2012 zadebiutował płytą „Yesterday Is Unknown” to album, na którym elegancki pop-rock i akustyczne brzmienia spotykają się z zimną, połamaną elektroniką. Inteligentna muzyka z klasą – przemyślana i jednocześnie porywająca swą ekspresją.

Miss God to wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Artystka komunikuje się z duchami przodków i obecnymi istotami ziemskimi za pomocą głosu – swojego odwiecznego instrumentu. Jej twórczość wymyka się klasyfikacji. Jest inna niż inne, a kierunek, w którym podąża łączy w sobie elementy etno i nowych brzmień.

Bobby the Unicorn. Założeniem projektu Darka Dabrowskiego jest muzyka wolna i niczym nie ograniczana. Zabiegiem celowym jest używanie sprzętu starego i niedoskonałego, aby jak najlepiej oddać klimat lat 60-tych i 70-tych. Gdyby żył na wyspach, być może byłby kumplem Alexa Turnera i Miles`a Kane`a i grał z nimi w The Last Shadow Puppets. Posłuchajcie EPki „The Bravery”, a zrozumiecie dlaczego.

Stendek, projekt Macieja Wojcieszkiewicza, który występy na żywo wzbogaca o wizualizacje autorskie (jest abslowentem wydziału malasrtaw na ASP), lub też miksowane na żywo przez zaproszonych vj`i. 28 stycznia ukazał się jego album dla Pink Kong Records.

Patrick the Pan. Piotrek, a nie Patryk, zakończył ubiegły rok wydaniem debiutanckiego albumu „Something of an End”. 11 smutnych lub nie, piosenek o miłości, lub nie o miłości. O zwierzętach lub o ludziach. O Was. O nas? Ale na pewno akustycznie.

Polecane

Share This