Nowi wykonawcy w line-upie Ostróda Reggae Festivalu


2016.03.18

opublikował:

Nowi wykonawcy w line-upie Ostróda Reggae Festivalu

Kolejni artyści 16-tej edycji Ostróda Reggae Festivalu to to australijsko-jamajski zespół Nattali Rize oraz Mesajah i Damian SyjonFam z Polski. Festiwal odbywa się w Ostródzie w dniach 11-14 sierpnia. Wcześniej organizatorzy poinformowali, że na mazurskiej imprezie wystąpią Kabaka Pyramid & The Bebble Rockers oraz Katchafire.

Nattali Rize (Australia / Jamajka)

Określona „jednym z najbardziej świeżych głosów Australii” przez magazyn Rolling Stone, Nattali Rize poszerza globalną świadomość i energię reggae o wyrazistą lirykę i waleczność. Wyjątkowa wokalistka w 2013 roku podbiła Ostródę niezwykłym występem ze swoim australijskim zespołem Blue King Brown. Droga Nattali do sukcesu rozpoczęła się od właśnie od tego zespołu, z którym od 10 lat koncertuje na całym świecie. Występowali przed takimi artystami jak Carlos Santana czy Damian Marley. Zaczynając od roli perkusjonistki na ulicznych występach, Nattali nigdy nie bała się eksperymentować. „Nie chodzi mi tylko o granie muzyki, która ładnie brzmi. To nie służy tylko zabawie: mówimy o byciu częścią ruchu, zmieniającego postrzeganie świata i pomagającego wyznaczyć ścieżki do wyższej świadomości. Muzyka jest potężną bronią w realizacji tych celów”.

Mesajah (Polska)

Po świetnie przyjętych trzech albumach, o Mesajah z łatwością można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich wykonawców reggae. W tym roku wydaje kolejny album, który usłyszeć można w Ostródzie. Wystąpi tam ze swoim zespołem Riddim Bandits oraz żeńskim chórkiem I-Grades.

Damian SyjonFam (Polska)

Choć pierwsze sceniczne występy Damiana miały miejsce 20 lat temu, jego kariera eksplodowała dopiero w 2014 roku. Solowy album „Wracam do domu” był wydarzeniem, które obecnie powtarza druga płyta „To co było, to będzie”. Damian przykuwa uwagę oryginalnością, naturalnością i hasłem powrotu do podstawowych wartości, o których zdaje się zapominać galopujący świat.

Polecane

Share This