Nowy album Jasona Mraza już w sklepach


2014.07.16

opublikował:

Nowy album Jasona Mraza już w sklepach

W tym tygodniu ukazał się piąty, nagrywany całkowicie „na setkę”, studyjny materiał dwukrotnego laureata Grammy, Jasona Mraza, zatytułowany „Yes!”. Płyta emanuje optymizmem, a jednocześnie w mądry sposób mówi o ważnych dla każdego sprawach.

 Prace nad piątą płytą Jason rozpoczął niedługo po tym, jak zakończył trasę promującą krążek „Love Is A Four Letter Word”. Akustyczna, co należy podkreślić, płyta „Yes!” powstała w Kalifornii z zespołem Raining Jane, który tworzą przyjaciółki Mraza z Los Angeles. Artysta spotkał się z nimi w San Diego po wspomnianym tournée, aby pisać piosenki. Potem było jeszcze kilka takich sesji, w tym na Hawajach. Mraz przedstawił swój pomysł nagrania albumu akustycznego z Raining Jane swojej wytwórni. Wszystkim pomysł się spodobał. W ciągu 24 godzin dostałem zielone światło. A potem dowiedziałem się, że oni chcą, by była to moja regularna płyta, nie żaden projekt poboczny – wspomina artysta.

W osiągnięciu odpowiedniego celu pomógł Jasonowi i jego towarzyszkom producent Mike Mogis (Bright Eyes, First Aid Kit, Rilo Kiley). Piosenki nagrywano w Omaha oraz w Oceanside, w Kalifornii. Jason wykorzystał w studiu między innymi wiolonczelę, sitar oraz wiele starych gitar. Lubię Mike`a jako muzyka, producenta i aranżera. Potrafi dać płycie nieprawdopodobne brzmienie, jednocześnie nie pozbawiając jej szczerego artyzmu. Chciałem właśnie czegoś takiego – tłumaczy Amerykanin.

Album nagrywano „na setkę”. Dzięki temu ma niesamowitą energię, emanuję szczerością. Oprócz miłości Mraz porusza w piosenkach także takie tematy jak wiara, uzdrawianie, spokój wewnętrzny oraz dbanie o środowisko naturalne. Poza autorskimi kompozycjami w zestawie znalazł się cover numeru Boyz II Men „It`s So Hard To Say Goodbye To Yesterday”.

Co zaś do tytułu płyty Jason mówi o nim następująco: „To słowo jest startem dla kreatywności, pozwala jej się pojawić. »Tak« oznacza też miłość. Daje nam życie. Wszyscy jesteśmy tutaj, bo kiedyś dwie osoby powiedziały »Tak«. Płyta to też efekt tego, że ktoś powiedział »Tak«. Czy to Raining Jane, czy wytwórnia. To słowo jest łącznikiem wszystkiego”.

Jason Mraz doczekał się platynowych płyt w ponad 20 krajach, sprzedał przeszło 48 milionów singli, otrzymał dwie nagrody Grammy, wylansował mega przebój „I`m Yours”, wyprzedał Madison Square Garden, The Hollywood Bowl I londyńską O2 Arena. A wszystko dlatego, że ktoś, gdzieś, kiedyś powiedział jedno słowo: „tak”.

Polecane

Share This