Nowy album Kaiser Chiefs już w marcu


2014.02.21

opublikował:

Nowy album Kaiser Chiefs już w marcu

Zespół Kaiser Chiefs, który się prawie rozpadł w 2012 roku, właśnie powraca w doskonałej formie i z nowym albumem zatytułowanym „Education, Education, Education & War”. Są silniejsi – do składu dołączył nowy bębniarz, Vijay Mistry, wkurzeni i głodni sukcesu. Piosenki na „Education, Education, Education & War” są przebojowe i jednocześnie tworzą portret obecnych czasów: fabryki, wojny, tęsknota za domem, miłość i samotność. Teksty Wilsona są pełne wściekłości, smutku i poczucia straty. Pomimo tego wszystkiego, utwory Kaiser Chiefs niosą nadzieję.

Pierwszym singlem promującym nowy album Kaiser Chiefs jest utwór „Coming Home”.

Po ponad 10 latach kariery, czterech płytach, platynowych nakładach, topowych singlach i trzech nagrodach Brit Awards, Kaiser Chiefs mogliby napawać się swoim sukcesem i statusem jednego z najlepszych brytyjskich zespołów. Jednak w 2012 roku, po odejściu perkusity, współzałożyciela grupy, Nicka Hodgsona, zaszło wiele zmian. Zespół dostał dodatkowy impuls do działania, w wyniku którego powstał nowy album Kaiser Chiefs. Płyta „Education, Education, Education & War” wyprodukowana przez Bena H. Allena III (Gnarls Barkley, Animal Collective, Deerhunter) została nagrana w The Maze Studio w Atlancie i zmiksowana w Electric Lady Studios przez Michaela Brauera (My Morning Jacket, Coldplay).

Album Kaiser Chiefs „Education, Education, Education & War” ukaże się w Polsce 28 marca. Dystrybucją na terenie Polski zajmie się Mystic Production.

Polecane

Share This