Nowy album Kielicha już w sklepach


2015.02.24

opublikował:

Nowy album Kielicha już w sklepach

„Drapacz chmur” to drugi solowy album Krzysztofa „Kielicha” Kieliszkiewicza, na co dzień basisty Lady Pank. Płyta przynosi szereg zmian w stosunku do poprzedniego krążka zatytułowanego „Dziecko szczęścia”. Artysta wyciągnął wnioski i przeprowadził niezbędne zmiany. Po pierwsze, zredukował personel do minimum. Sam zaśpiewał prawie wszystkie piosenki, sam album wyprodukował (przy współpracy z Rafałem Smoleniem, również realizatorem albumu), zarejestrował nie tylko bas, ale i część gitar. Do nagrań zaprosił starych wypróbowanych znajomych – perkusistę Kubę Jabłońskiego, z którym tak doskonale uzupełniają się w Lady Pank oraz Łukasza Lacha, równie dobrego gitarzystę, jak i wokalistę – a także świeżą krew, w postaci Piotra Niesłuchowskiego, znanego z pierwszej edycji „The Voice of Poland” oraz obiecującej grupy Hanza zaś nagranie instrumentów klawiszowych powierzył Jankowi Smoczyńskiemu.

Zmiany słychać w samej muzyce. O ile „Dziecko szczęścia” zaskakiwało eklektycznością, o tyle „Drapacz chmur” jest spójną, bardzo gitarową płytą. Decydując się na nagranie drugiej płyty solowej nie chciałem powielać pomysłów z debiutu. Chciałem zrobić kolejny krok, to mnie kręciło – tłumaczy artysta. Kompozycje, które wychodzą spod moich palców mają swoją bazę w gitarach, czasem tylko korzystam z klawiszy. Dlatego to rockowe brzmienie „Drapacza chmur” jest tak naturalne i tak bardzo spójne. Przy debiucie świadomie chciałem się od tego oddalić, dlatego do produkcji zaprosiłem wtedy Radka Łukę. Spodziewałem się, że nada temu wszystkiemu nieco odmiennego charakteru. Tym razem jednak nie zamierzałem uciekać przed rockiem, wręcz przeciwnie – dodaje.

Wydawnictwo promuje singiel „Lepiej już nie będzie nam”.

<iframe src=”//embedded.wimpmusic.com/embedded/?c=pl&l=pl-pl&type=a&id=39559762&views=&tv=&sp=&theme=light&views=a,l,b” width=”640″ height=”350″ frameborder=”0″ allowTransparency=”true”></iframe>

Polecane

Share This