Nowy album Pablopavo w listopadzie. Artysta zaprosił do współpracy Anię Iwanek i Praczasa

Pablopavo obiecuje: "Ani słowa o Warszawie".


2015.09.17

opublikował:

Nowy album Pablopavo w listopadzie. Artysta zaprosił do współpracy Anię Iwanek i Praczasa

6 listopada nakładem Karrot Kommando ukaże się album projektu WIR, który tworzą Pablopavo, Ania Iwanek i Praczas. O kolejnej płycie w swojej karierze, jej zawartości, o tematach, które są na niej poruszane, Pablopavo mówi: To być może najdziwniejsza płyta w jakiej nagrywaniu brałem udział. Parę lat temu zrobiliśmy z Praczasem „Głodne kawałki”, rzecz z wyraźnym pulsem, bitową wręcz. W tym roku postanowiliśmy wrócić do wspólnej pracy, ale ponieważ obaj nie lubimy się powtarzać, od razu powiedzieliśmy sobie, że chcemy zrobić coś innego. Po pierwsze – zdecydowaliśmy się zaprosić do współpracy Anię Iwanek, dziewczynę o pięknym głosie i groźnym sercu. Kto zna ostatnią płytę Ludzików, ten miał okazję się przekonać. Ania śpiewa też w Rubber Dots i z sound systemem 6T`s Club.

Z duetu staliśmy się trio. Muzyka też jest inna. Ci, którzy słuchali nagrań w trakcie naszych prac mówią, że to najbardziej awangardowa rzecz jaką zrobiłem. A chwilę potem dodają: ale i najbardziej popowa. Sami nie wiemy co o tym myśleć, podobnie jak nie mamy pojęcia co to za gatunek muzyczny. Pierwszy klip pojechaliśmy kręcić na Lofoty czyli północ Norwegii, gdzie zorza polarna jest częstszym widokiem niż słoneczny dzień. I to być może jest jakiś trop.

Jest sporo opowieści, w tym kilka rozpisanych na dziewczynę i faceta. Jest sporo kosmosu, a jeszcze więcej przestrzeni, trochę niejasnych miast i dużo cichych dźwięków. I ani słowa o Warszawie.

 

Na początku października poznamy pierwszy singiel. Wtedy też ruszy przedsprzedaż albumu.

 

Polecane