Nowy album Palucha jeszcze w tym roku. „Mocny, hardkorowy materiał”


2016.07.03

opublikował:

Nowy album Palucha jeszcze w tym roku. „Mocny, hardkorowy materiał”

Od premiery ostatniego albumu Palucha minęły niecałe cztery miesiące, a poznański raper już zapowiada nowy materiał. Premiera, jak informuje na Facebooku, jeszcze w tym roku. „Właśnie zamknąłem tytułowy numer z nowego albumu”, pisze. Nie zdradza jednak, jaki jest tytuł płyty. Wiemy tylko, że numer powstał na bicie Young Veterans, czyli duetu Chris Carson i Kendo. „Pierwszy singiel z nowego LP pod koniec lub po wakacjach”, zapowiada.Postanowiliśmy zapytać poznańskiego MC, co skłoniło go do wydania drugiego krążka w 2016 roku. „Akurat terminy tak wyszły”, powiedział. „Poprzednia płyta, 10/29, była już napisana w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtego czasu zajmowałem się tylko promocją. Poza tym mam taki tryb pracy, że cały czas coś piszę. Materiał do nadchodzącego albumu powstaje już od grudnia”.

Paluch nagrał już osiem utworów i jak zdradził, brakuje mu jeszcze czterech-pięciu, by materiał na longplay był gotowy: „Podobnie jak na poprzedniej płycie gości nie będzie zbyt wielu, ale jeśli już, to raczej polscy. Sam jeszcze nie wiem, jak to będzie ostatecznie wyglądało”.

Gdy pytamy rapera, w jakim klimacie będzie utrzymany krążek, ten podkreśla, że będziemy mieli do czynienia z mocnym, hardkorowym albumem. Pada nawet porównanie do „Syntetycznej
mafii”, choć Paluch zaznacza, że od czasu tamtego krążka wiele się zmieniło – i on, i producenci rozwinęli się na wielu polach.

Wśród producentów na pewno znajdą się – poza wspomnianymi Young Veterans – dwa inne duety. „Na pewno będzie dwóch producentów tworzących grupę, producentów, z którymi nie współpracowałem, a są bardzo znani”, zapowiada. Będzie też jeszcze jeden duet działający pod wspólnym szyldem – duet, z którym Paluch też nie współpracował, ale wtajemniczonym słuchaczom może być on znany. „Jedna  tych grup wydała niedawno płytę producencką, a bity, które się znalazły na moim albumie, nie są w typowym dla tej grupy stylu”, dodaje tajemniczo.

„Na pewno będzie wysoka jakość i tego się będziemy trzymać”, kończy raper.

Przypomnijmy „10/29”:

Tagi


Polecane

Share This