Nowy hit Netflixa toruje drogę do sławy Amber Van Day


2021.01.31

opublikował:

Nowy hit Netflixa toruje drogę do sławy Amber Van Day

Utwór wskoczył na 46. miejsce global Shazam Chart (ponad 100 tys. shazamów w 48 godzin). Wszystko za sprawą nowego przeboju Netflixa – serialu „Przeznaczenie: Saga Winx”.

„Kids in the Corner” ukazało się w kwietniu 2020 i już wtedy zebrało dobre opinie, jednak prawdziwie dobra passa debiutanckiego singla Amber Van Day pojawiła się po zamieszczeniu piosenki w pierwszych minutach nowego serialu Netflixa – „Przeznaczenie: Saga Winx”. Utwór opowiada o akceptowaniu różnic, słabości oraz braku zgody na przyklejanie łatek. Amber Van Day tak opowiada o „Kids in the Corner”:

To utwór o akceptowaniu samego siebie, różnorodności oraz sile, którą możemy czerpać ze słabości. Opowiada o porzuceniu łatek oraz braku zgody na odrealnione oczekiwania. Choć mogłoby się wydawać, że jako społeczeństwo nigdy nie byliśmy jeszcze tak połączeni, wiem, że świat może wydawać się bardzo samotnym miejscem. „Kids in the Corner” to opowieść o ludziach, którzy wspierają cię, byś mógł lub mogła być po prostu sobą. Kiedy razem z moimi współpracownikami stworzyliśmy ten utwór, od razu wydał się nam wyjątkowy oraz ważny. Poczucie, że jesteśmy oceniani i niezrozumiani może wstrzymywać wiele osób przed rozmową na temat spraw, które w innych okolicznościach mogłyby nas zjednoczyć.

SPRAWDŹ TAKŻE: Miley Cyrus i jej Tiny Desk Concert w bardzo oryginalnej scenografii

 

Pochodząca z Bristolu Amber zaczęła tworzyć autorski materiał w momencie, gdy znudziło się jej granie cudzych piosenek na gitarze. Dorastała słuchając takich artystów jak Natasha Bedingfield, Blink 182, Outkast, Avril Lavigne, Spice Girls, Luther Vandross oraz Womack & Womack dzięki swojej siostrze oraz mamie. Czerpiąc inspiracje z wielu źródeł i stylów muzycznych, Amber Van Day jest artystką i kompozytorką, która – mając już na koncie współpracę z największymi nazwami w UK i USA – odmawia ograniczenia się do jednej kategorii czy gatunku.

Przed wydaniem debiutanckiego singla, Amber Van Day zdążyła już zgromadzić ponad 100 mln streamów, a to za sprawą singla HUGEL „WTF”, który w Niemczech zdobył status złotej płyty.

Polecane

Share This