Nowy kawałek i klip Emila Blefa


2019.03.15

opublikował:

Nowy kawałek i klip Emila Blefa

fot. kadr z wideo

11 lat Emil Blef kazał czekać na nowy album. „Przesunięcia” ujrzą światło dzienne pod koniec marca. Dziś w sieci pojawił się klip do drugiego singla.

„KO”, choć przesiąknięty tak charakterystycznie „trzeźwymi” refleksjami autora, to paradoksalnie najbardziej imprezowy numer na płycie. KO nie jest numerem o melanżu, ale świetnie się na nim sprawdzi – dopowiada Emil. Podobnie jak w przypadku pozostałych utworów na płycie, za produkcje odpowiada Andrzej „Fonai” Pieszak. Wizualną oprawą zajął się duet reżysersko-operatorski w składzie Katarzyna Miszczak i Błażej Szychowski.

Tytułowe przesunięcia to metafora wypadnięcia z prostego toru dającego komfort, na rzecz sytuacji nieprzewidzianych i nieplanowanych, a mających daleko posunięte konsekwencje. Z perspektywy dojrzałego mężczyzny, ojca czwórki dzieci, Emil opowiada o poszukiwaniu niezbędnego w życiu balansu, walce z depresją, rodzicielstwie, którego rolą jest przeprowadzenie dzieci przez pierwszy etap życia. Do tego intymnego świata rapera wciągają nowoczesne, bujające podkłady – mieszanka trapu, house’u, groove’wego hip-hopu, synth popu i elektroniki.

Premiera krążka zapowiedziana jest na 29 marca. Pierwszy raz na żywo materiał będzie można usłyszeć na imprezie z okazji 12 urodzin labelu Alkopoligamia.com – 22 marca w warszawskim klubie Niebo, a także podczas kwietniowej edycji Spring Break Showcase w Poznaniu!

Na stronie www.sklep.alkopoligamia.com możecie zamówić limitowany do 500 sztuk, numerowany oraz podpisany przez artystę preorder „Przesunięć”, a także reedycje kultowej w wielu kręgach płyty „Mam taką twarz, że ludzie mi ufaja…Billing”, którą Emil Blef debiutował jako solowy artysta.

Emil „Blef“ Wiśniewski – znany jako raper oraz członek popularnego zespołu Flexxip tworzonego wraz z Piotrem Szmidtem vel Ten Typ Mes, z którym wydał w 2004 album długogrający „Fach”. W 2008 r. wydał solowy album „Mam taką twarz, że ludzie mi ufają… Billing”. Obecnie jest częścią projektu muzycznego wydawnictwa Alkopoligamia pod nazwą „Albo Inaczej”, w ramach którego koncertuje z takimi artystami jak: Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, Krzysztof Zalewski czy Ralph Kaminski.

Polecane

Share This